Przyroda często nas zachwyca, szczególnie jeśli jest niebezpieczna, dzika i nieokiełznana. Taki właśnie jest amerykański Park Narodowy Yellowstone, w którym można podziwiać gorące źródła, wodospady i błotne wulkany. Zobaczcie, jak piękny jest to krajobraz.

O tym, że Park Narodowy Yellowstone jest piękny nie trzeba nikogo przekonywać. Wielu turystów robi tam niezwykłe zdjęcia. Jednak najnowszy film duetu, który stworzył projekt SKYGLOW, sprawi, że zakochacie się w tym niezwykłym miejscu i w amerykańskiej przyrodzie. Harun Mehmedinovic i Gavin Heffernan wykonali timelapse, który pokazuje piękno natury w przyspieszonym tempie.

USA - W Yellowstone turysta wpadł do gorącego źródła -2

„Wyziewy Hadesu”

Dzięki najnowszemu nagraniu możemy przyjrzeć się jednemu z najbardziej zmiennych krajobrazów geotermalnych USA. Przyspieszony film o nazwie „Wyziewy Hadesu” (ang. Hades Exhales) przedstawia wybuchowe, gotujące się gejzery, gorące źródła i wulkany błotne. Nie są to jednak wyłącznie szaro-bure, błotniste obrazy. Na brzegach wielu z tych źródeł rozwijają się bowiem wielobarwne bakterie, które tworzą niezwykły spektakl wizualny.

USA - W Yellowstone turysta wpadł do gorącego źródła -3

Projekt SKYGLOW

Projekt wizualny SKYGLOW rozpoczął się kilka lat temu. Powstał w celu zbadania zagrożeń, jakie niesie ze sobą zanieczyszczenie światłem i pokazania kontrastu z miejscami w Ameryce Północnej, w których niebo jest wyjątkowo ciemne.

Yellowstone
Zespół SKYGLOW swoim najnowszym timelapsem chciał nie tylko zwrócić uwagę na problemy środowiskowe, ale także oddać pamięć Colinowi Nathanielowi Scottowi, 23-latkowi, który w czerwcu tego roku zginął tragicznie po tym, jak zboczył z wyznaczonego szlaku i wpadł do jednego z gorących źródeł. Młody mężczyzna zmarł zaledwie kilka dni po zakończeniu zdjęć do „Wyziewów Hadesu”.

USA - Wystrzelił gejzer w Yellowstone 2

„Zapierający dech w piersiach”

– Yellowstone zapewnia odwiedzającym spektakl obiektów geotermalnych i odbijających się kolorów, kiedy ciśnienie pod powierzchnią powoduje ewentualne eksplozje na całym obszarze – mówi Mehmedinovic. – Ten zapierający dech w piersiach wulkaniczny rytuał jest także przypomnieniem, że jedne z najpiękniejszych oblicz natury są często tymi najniebezpieczniejszymi – dodaje.

0 0 votes
Article Rating