Silna śnieżyca przetoczyła się wczoraj nad centralną częścią Gór Skalistych. Tysiące mieszkańców zostało bez prądu, a z powodu nawałnic zamkniętych zostało wiele dróg. – Takie opady śniegu nie są normalne – komentują meteorolodzy.

Tak gwałtowne pogorszenie się pogody doprowadziło do tego, że zamkniętych zostało wiele instytucji państwowych, a także fragment jednej ze stanowych autostrad w Dakocie Południowej i Wyoming.Służby ratunkowe przez całą noc pomagały kierowcom, którzy utknęli na zasypanych drogach. Przyjmowali także zgłoszenia od tysięcy mieszkańców, którzy zostali pozbawieni prądu.

Prawie metr białego puchu

– Takie opady śniegu nie są normalne o tej porze roku, ale nie są też niespotykane. Jednak taka ilość śniegu w październiku jest zaskakująca – powiedział meteorolog Martin Cory.

Podczas opadów śniegu spadły nawet 94 cm białego puchu w rejonie Gór Czarnych znajdujących się w zachodniej części Dakoty Południowej. Natomiast przez stany: Oklahoma i Kansas przeszły nawałnice, którym towarzyszyły ulewne deszcze, grad wielkości piłek golfowych i wiatr o prędkości maksymalnej powyżej 110 km/h.

 
Źródło: Reuters TV, chicagotribune.com, tm
0 0 votes
Article Rating