Problemy z koncentracją, wycieńczenie i bóle głowy – 26-letnia Yamini Karanam całymi miesiącami nie wiedziała, co jest tego przyczyną. W czasie operacji okazało się, że w jej mózgu znajduje potworniak, guz z wykształconą tkanką kostną, włosami i zębami. – To moja zła siostra bliźniaczka, która torturowała mnie przez 26 lat – mówiła po udanej operacji szczęśliwa kobieta.

USA - Kobieta przez 26 lat miała w mózgu potworniaka

Yamini Karanam studiuje informatykę na uniwersytecie w amerykańskim stanie Indiana. We wrześniu ubiegłego roku zaczęła mieć problemy ze zrozumieniem najprostszych artykułów i tego, co mówią do niej znajomi.

USA - Kobieta przez 26 lat miała w mózgu potworniaka 2

„Całe dni i miesiące przelatywały mi przez palce”

By odpocząć, wyjechała na wakacje, jednak wróciła jeszcze bardziej wycieńczona. Spała przez dwa tygodnie, opuszczając szkołę. „Potem zaczęły się bóle głowy. Popełniałam błędy, nie wywiązywałam się z obowiązków” – pisała Karanam na swoim blogu. „Miałam coraz mniej sił. Całe dni i miesiące przelatywały mi przez palce” – wspominała tamten czas. Czuła się coraz bardziej chora, ledwo mogła jeść i chodzić.

Yamini Karanam

Yamini Karanam

 

O swoich problemach rozmawiała z wieloma lekarzami, jednak nikt nie potrafił jej pomóc. Sfrustrowana dziewczyna dotarła w końcu do Hrayra Shahiniana, który specjalizuje się w trudnych operacjach mózgu.

Dzięki niezwykle precyzyjnej i mało inwazyjnej metodzie lekarzowi udało się usunąć guza, który okazał się potworniakiem z wykształconą tkanką kostną, włosami i zębami.

USA - Kobieta przez 26 lat miała w mózgu potworniaka 3

Potworniaki od dawna fascynują lekarzy, w mózgu zdarzają się niezwykle rzadko. Niektórzy wiążą je z tzw. pasożytniczymi bliźniakami (fetus in fetu), czyli sytuacjami, w których w czasie ciąży jeden płód zostaje wchłonięty przez drugi.

Operacja Karanam przebiegła pomyślnie, a lekarze oczekują, że kobieta odzyska zdrowie i dawną sprawność intelektualną. – To moja zła siostra bliźniaczka, torturowała mnie przez 26 lat – powiedziała.

0 0 vote
Article Rating