Północno-wschodnie rejony USA zasypuje śnieg. Pada już m.in. w Pensylwani, a na atak zimy przygotowują się mieszkańcy takich miast jak Boston czy Portland. Lokalnie napadło już ponad 20 cm białego puchu.

USA - Kolejne śnieżyce nadchodzą od Wielkich Jezior 2

Władze wschodnich stanów USA w sobotę 14 lutego ustanowiły alerty pogodowe. Ostrzegają mieszkańców przed zbliżającymi się śnieżycami, mrozami oraz silnym wiatrem. Szczególną ostrożność muszą zachować mieszkańcy północno-wschodnich stanów, które ciągną się od stanu Connecticut do Maine.

Zmianę pogody przyniesie burza śnieżna Neptun, która dotrze z zachodu w sobotni wieczór (14 lutego).

 

Nadchodzi od Wielkich Jezior

Śnieżyca Neptun przemierza właśnie rejon Wielkich Jezior. Zaczęło też już sypać m.in. w stanach Pensylwania, Nowy Jork, New Jersey i Vermont. W niektórych regionach Michigan napadło już 20 cm świeżego śniegu, wiatr w porywach osiąga 80 km/h, a temperatura w ciągu dnia spada poniżej zera stopni Celsjusza.

USA - Kolejne śnieżyce nadchodzą od Wielkich Jezior

Trudne warunki na drogach

Pogoda sprawia, że podróże po głównych drogach są utrudnione. Śnieżyce ograniczają widzialność oraz powodują, że pojazdy tracą przyczepność.

Utrudnienia powstały także w transporcie lotniczym. Porty lotnicze w rejonie Nowego Jorku i Bostonu odwołały parę lotów, które miały się odbyć w sobotni wieczór. Władze placówek liczą, że niesprzyjająca aura będzie przyczyną wielu opóźnień.

Burza śnieżna zbliża się do wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, zagrażając kolejnym stanom.

 

Zamiecie w niedzielę

Ostatniego dnia tygodnia śnieżna aura da się we znaki przede wszystkim mieszkańcom Nowej Anglii. Synoptycy przewidują, że spadnie tam świeża warstwa śniegu, a także silniej powieje. Ostrzegają, że nawet gdy nie będzie padać, porywisty wiatr spowoduje zamiecie śnieżne.

Meteorolodzy przewidują, że w Bostonie utworzy się 15-centymetrowa warstwa świeżego śniegu. Natomiast w stanie Maine lokalnie może spaść nawet pół metra białego puchu.Wiatr w porywach na Wybrzeżu osiągnie prędkość do 120 km/.

Na opady śniegu powinni się także przygotować mieszkańcy Nowego Jorku i Filadelfii (stan Pensylwania). Synoptycy prognozują, że w tych rejonach również spadnie śnieg i silniej powieje.

 

Neptun z Wielkich Jezior

Meteorolodzy tłumaczą, że śnieżyce są skutkiem efektu jezior. Powietrze nabrało wilgoci nad Wielkimi Jeziorami i skutkiem czego obite opady śniegu docierają do dalej położonych regionów, w tym przypadku nad Main czy Nową Anglią.

 

Krajobraz po przejściu Juno

Zobacz, jak wyglądał Boston po przejściu Juno, burzy śnieżnej, która dała się we znaki mieszkańcom pod koniec stycznia. W niektórych miejscach spadło rekordowa ilość białego puchu, która utworzyła blisko metrową warstwę.

 

Źródło: weather.com, accuweather.com, tvnmeteo
USA, snowstorm, śnieżyce

 

0 0 votes
Article Rating