Kolejna ofiara pasożytniczej ameby walczy o życie. 12-letni Zachary Reyna z Fort Myers w południowo-zachodniej części Florydy, został zainfekowany śmiercionośnym pierwotniakiem, gdy bawił się w zanieczyszczonej wodzie.

Chłopiec bawił się pływając na desce po kanale mieszczącym się niedaleko jego domu. Początkowo nic nie wskazywało na to, że stał się żywicielem dla pasożyta.

„Myśleliśmy, że to wirus”

Po kilku dniach 12-latek zaczął sypiać coraz dłużej. – Spał cały dzień i całą noc. Wtedy moja mama pomyślała, że coś jest nie w porządku, że ma jakiegoś wirusa – powiedział w rozmowie z CNN Brandon Villarreal, brat Zachary’ego.

 

Po przewiezieniu do Szpitala Dziecięcego w Miami lekarze zdiagnozowali u chłopca zakażenie śmiercionośną amebą Naegleria fowleri. Od tego momentu rodzice cały czas czuwają przy dziecku. – To trudne patrzeć na to, w jakim jest stanie. Chciałbym go dotknąć i sprawić, by to wszystko się nie wydarzyło – mówił brat. – On walczy. Jest silny. Jest naprawdę silny – dodał.

Troje już wygrało z pasożytem. „On będzie czwarty”

Ameba prześlizguje się przez nos i bardzo szybko przegryza błony śluzowe, aby dostać się do komórek mózgowych. Nie można jednak zarazić się tym pierwotniakiem przez picie wody.

 

Cała rodzina mówi Zachary’emu, który uwielbiał grać w baseball, że „nie może się poddać”. – To dziewiąta runda. Rywale mają dwa auty, przeciwnik jest na trzeciej bazie – opowiada jego brat. – Powiedziałem mu, że teraz jego kolej, by go wyautować – przyznał brat Villarreal. – Czas na wygraną – dodał.

Tylko trzy osoby przeżyły tę śmiertelną infekcję – informuje CNN w reportażu.

– Mamy wielką nadzieję, że będzie czwarty – nie traci nadziei Brandon Villarreal.

Jest nadzieja

To kolejny w ostatnich tygodniach przypadek zaatakowania dziecka przez śmiercionośną amebę w USA. 19 lipca do szpitala w Arkansas trafiła 12-letnia Kali Hardig. Pasożytem zaraziła się podczas zabawy w parku wodnym. Jej stan stale się poprawia. Na początku sierpnia odłączono ją od respiratora po tym, jak odzyskała przytomność.

Źródło: CNN/X-News, Foxnews, tvn24
0 0 votes
Article Rating