Potężny lej krasowy pochłonął samochód wraz z pasażerką. – Siedziałam w samochodzie i patrzyłam na moje podwórko, a nagle przede mną pojawiła się ziemia – relacjonowała kobieta, która znajdowała się w pojeździe.

 

W piątek po południu Gail Sorrentino, mieszkanka Rockville City w stanie Nowy Jork, wracała do domu samochodem. Kobieta spokojnie dotarła na miejsce i zamierzała zaparkować swoje auto przed domem. Nagle pod pojazdem zaczęła zapadać się ziemia. Kobieta nie miała pojęcia, co się dzieje.

„Przede mną pojawiła się ziemia”

– Ta sytuacja jest naprawdę trudna do opisania. Nagle wszystko zaczęło świstać – relacjonowała Sorrentino. – Siedziałam w samochodzie i patrzyłam na moje podwórko, a nagle przede mną pojawiła się ziemia. Samochód po prostu się zapadł – dodała.

Sprawna akcja ratunkowa

Kobieta nie ukrywa, że sytuacja była dla mniej niesamowicie stresująca, bo bała się, że zapadlisko będzie się powiększać. Udało jej się jednak zachować zimną krew, przestać panikować i zatelefonować po pomoc.

Chwilę później zjawili się strażacy, którzy wyciągnęli mieszkankę Rockville City przez szybę samochodu. Na szczęście kobiecie nic się nie stało. Po kilku godzinach pracy udało się również wyciągnąć pojazd i go odholować. – Wyglądał idealnie. Pracownicy służb porządkowych byli w stanie poprowadzić go w dół podjazdu i zaparkować na ulicy, więc działa. To cud – dodała kobieta.

Osłabiony grunt

Dotychczas nie udało się ustalić, dlaczego akurat pod podjazdem powstało zapadlisko. Według Sorrentino przyczyną powstania potężnej dziury w ziemi było stare szambo, które kiedyś znajdowało się pod podjazdem.

Leje krasowe to zapadliska powstające w ziemi. Są one wynikiem stopniowego usuwania podłoża skalnego przez wodę. Ich geneza wiąże się również z zapadaniem stropów jaskiń lub obniżeniem lustra wody. Tego typu zapadliska powszechnie występują na całym świecie.

Źródło: longisland.news12.com, tm
0 0 vote
Article Rating