Kilkanaście samochodów porwała lawina błotna, która zeszła koło Manitou Springs w amerykańskim stanie Kolorado. To skutek ulew, które rozmiękczyły biegnącą wzdłuż drogi skarpę. Służby ostrzegają przed kolejnymi podtopieniami i osunięciami gruntu, które mogą zagrozić domom w regionie.

Lawina błotna zeszła w środę po południu na odcinek drogi nr 24 w rejonie Manitou Springs w centrum stanu Kolorado. Grunt osunął się na skutek ulewnych opadów. Silny nurt wody z błotem zalewał drogę i porywał samochody, do tego na jezdnię osuwała się ziemia z nasączonej wodą skarpy.

 

Jeszcze popada

Służby drogowe musiały zamknąć biegnący tędy odcinek autostrady. Departament Transportu Stanu Kolorado poinformował, że nikt nie został ranny. Policja z Colorado Springs ostrzega mieszkańców regionu, żeby nie podróżowali przez zalane tereny i pilnowali, by dzieci nie bawiły się w pobliżu cieków wodnych.

Synoptycy z National Weather Center ostrzegają przed burzową pogodą nad środkowymi obszarami USA. Burzom moga towarzyszyć silne porywy wiatru i gradobicia. W Manitou Springs przygotowano tymczasowe schronisko dla osob, których domom zagrożą podtopienia i osunięcia gruntu.

 
Źródło: Reuters TV, theepochtimes.com, tm
0 0 votes
Article Rating