Zima w środku lata – tak mieszkańcy Littleton w amerykańskim stanie Kolorado opisują to, co działo się na jego ulicach. W mgnieniu oka zrobiło się biało, a grad wypełnił każdą suchą przestrzeń. Miejscami jego warstwa liczyła ponad 15 cm.

Zima w środku lata – tak mieszkańcy Littleton w amerykańskim stanie Kolorado opisują to, co działo się na jego ulicach. W mgnieniu oka zrobiło się biało, a grad wypełnił każdą suchą przestrzeń. Wielką uciechę miały dzieci.

– Grad w butach! Fajnie móc bawić się w śniegu – mówiła jedna z podekscytowanych niecodziennym zjawiskiem dziewczynek – Ten pan jest zły, bo jego samochód utknął w nim całkowicie – spostrzegła inna.

Seria gwałtownych burz

Dorośli nie bawili się tak dobrze. Narzekali szczególnie kierowcy. – Grad pojawił się nagle. Byłem w samym środku tych strasznych opadów. Widziałem, jak deszcz i grad zbliżają się do mnie – opowiadał jeden z nich Bryndon Jackson. – Jak widać, w aucie jest przez to duży bałagan. Pełno tu gradu. Nigdy nie widziałem, żeby nagromadziło się go tak dużo – dodał.

Grad, który zasypał Littleton, był efektem serii gwałtownych burz, które przeszły w czwartek przez okolice Denver w stanie Kolorado. Poza gradem przyniosły ulewy, które spowodowały podtopienia, oraz silny wiatr. W niektórych zalanych miejscach woda sięgaała nawet 120 cm, a w najbardziej zasypanych przez grad rejonach leżąło go ponad 15 cm.

 

Źródło: CNN, kfor.com, tm
0 0 votes
Article Rating