Złoże o wielkości 1,2 miliarda baryłek ropy naftowej odkrył na Alasce hiszpański koncern Respol. To największe lądowe znalezisko od 30 lat.

Na Alasce odkryto ogromne złoże ropy naftowej, które według szacunków skrywa aż 1,2 mld baryłek surowca. Bogate źródło odkrył hiszpański koncern naftowy Respol. Firma poinformowała, że jej znalezisko jest największym odkrytym od trzech dekad.

 

Wydobycie

Według informacji CNN Money wydobycie ropy naftowej może ruszyć już 2021 roku. Firma Respol chce dzięki odkryciu złoża produkować aż 12 tys. baryłek ropy naftowej dziennie.

Respol poszukiwał ropy naftowej na Alasce już od 2008 roku. Koncern posiada też złoża w Zatoce Meksykańskiej.

 

Dobra wiadomość

CNN Money pisze, że odkrycie ogromnego złoża to dobra wiadomość dla stanu Alaska, który w zeszłym roku musiał zamrozić pensje pracowników budżetówki z powodu niskich wpływów do budżetu związanych z kłopotami w przemyśle naftowym. Alaska utrzymuje się bowiem z podatków pochodzących od firm zajmujących się wydobyciem i sprzedażą gazu oraz ropy naftowej.

– To dobra wiadomość dla stanu Alaska. Musimy działać razem, aby wypełnić rurociągi ropą – powiedział Bill Walker, gubernator Alaski.

0 0 votes
Article Rating