Załoga helikoptera odkryła na pustyni w Utah w Stanach Zjednoczonych ponad trzymetrowy metalowy monolit. – To była najdziwniejsza rzecz, na jaką się natknąłem przez te wszystkie lata – stwierdził pilot Bret Hutchings.

Niezwykły obiekt” zauważyła załoga helikoptera podczas liczenia owiec w trakcie przelotu w południowo-wschodnim rejonie stanu Utah w Stanach Zjednoczonych.

Jak widać na nagraniach z tego miejsca, metalowy monolit jest osadzony w ziemi w pobliżu wielkiej czerwonej skały. Ma około 3,6 metra wysokości.

W wywiadzie dla lokalnego kanału informacyjnego KSLTV pilot helikoptera Bret Hutchings powiedział: – To była najdziwniejsza rzecz, na jaką się natknąłem przez te wszystkie lata.

Hutchings powiedział, że biolog liczący z helikoptera owce był pierwszym, który zauważył konstrukcję. – Odwróć się, odwróć się! – krzyczał do pilota, gdy dostrzegł konstrukcję. – Musimy to obejrzeć – przekonywał załogę.

Pilot spekulował, że monolit mógł zostać zainstalowany przez „jakiegoś artystę nowej fali” albo fana filmu „2001: Kosmiczna Odyseja” z 1968 roku w reżyserii Stanleya Kubricka.

Co to może być?

Biuro Bezpieczeństwa Publicznego w Utah opublikowało zdjęcia metalowego obiektu w zeszłym tygodniu. Jak napisano, władze ustalą, czy w tej sprawie „muszą przeprowadzić dalsze dochodzenie”.

„Nielegalne jest instalowanie konstrukcji lub sztuki bez zezwolenia na federalnie zarządzanych terenach publicznych, bez względu na to, z jakiej planety pochodzisz” – napisano w oświadczeniu departamentu. Nie ujawniono dokładnej lokalizacji monolitu, obawiano się bowiem, że w trudny teren ruszą tłumy śmiałków.

Ale lokalizację odnaleziono na mapach Google.

W mediach społecznościowych wybuchła dyskusja, skąd metalowa instalacja pojawiła się na pustyni. Większość komentujących przypuszcza, że to instalacja artystyczna. Nie brakuje jednak opinii, że za dziełem stoją siły z innego świata.

ŹródłoBBC
5 1 vote
Article Rating