Chodniki i ulice Minneapolis, największego miasta w stanie Minnesota pokrywa najgrubsza od 30 lat warstwa śniegu. – Mam już naprawdę serdecznie dosyć tej pogody – nie ukrywa złości młoda kobieta odśnieżając swoje auto. Natomiast synoptycy zaznaczają, że na północy USA nikogo nie dziwią śnieżyce nawet na przełomie kwietnia i maja.

USA - Śnieżyca w Minneapolis

Przedłużający się na północy Stanów Zjednoczonych sezon zimowy jest ciężką próbą cierpliwości wielu osób. Zwłaszcza dla mieszkańców Minneapolis, największego miasta w stanie Minnesota.Tęsknota za wiosenną aurą i budzącą się do życia naturą jest zrozumiała. Meteorolodzy zwracają jednak uwagę, że jest to typowe w tej części kraju.- Nawet na przełomie kwietnia i maja śnieżyce nie powinny nikogo zaskakiwać – tłumaczą.

USA - Śnieżyca w Minneapolis 3

Nieproszony natrętny gość

– Jest mi niedobrze na jego widok, mam go serdecznie dosyć – odparła lokalnemu dziennikarzowi, zapytana o odczucia względem śniegu, mieszkanka.

– Codzienne odśnieżanie po prostu mnie wykańcza, słabo mi na samą myśl – przyznała zrezygnowana, odkopując samochód spod zaspy narosłej przez noc.

Jej niechęć do białego puchu podziela wiele innych osób. Napotkany mężczyzna także stwierdził, że ma dosyć pogody.

– Zastanawiam się, czy nie wskoczyć w lot 530 do Orlando (w stanie Floryda) na kilka dni – zażartował. Irytacja zarówno kobiety, jak i reszty obywateli jest zrozumiała – wszystkich usprawiedliwiają statystyki.

Najwięcej od 30 lat

Od grudnia lokalni meteorolodzy odnotowali 53 dni z temperaturą poniżej 0 st. C i łączny opad rzędu 172 cm śniegu. Warstwa białego puchu „odświeżyła się” w pierwszym tygodniu kwietnia, z piątku na sobotę.

Zgodnie z pomiarami, w ciągu 24 godzin w centrum spadło ponad 25 cm, a na przedmieściach nieco ponad 30 cm świeżego śniegu. Łączny stan pokrywy śniegu jest najwyższy od 30 lat, co odnotowano w kronikach meteorologicznych.

 USA - Śnieżyca w Minneapolis2
Źródło: ENEX, tm
0 0 votes
Article Rating