W poniedziałek w wyniku obfitych opadów deszczu w Teksasie, powstały powodzie błyskawiczne. Miejscami spadło ponad 50 l/mkw. wody, która szybko zalała drogi. Reporter lokalnej telewizji pomógł uratować się jednemu z uwięzionych kierowców. To była prawdziwa relacja na żywo.

USA - Obfite opady deszczu i błyskawiczna powódź w Teksasie -9

W poniedziałkowy poranek w Teksasie przeszła ogromna strefa opadów deszczu. Woda lała się z nieba strugami. W godzinę spadło 10 l/mkw. deszczu. Powodzie błyskawiczne, które pojawiły się na ulicach miast, uwięziły w domach setki poszkodowanych. Około 650 osób zadzwoniło do straży pożarnej z prośbą o pomoc.W południowo-wschodniej części stanu odnotowano ponad 50 l/mkw. opadu. W hrabstwie Harris ponad tysiąc gospodarstw zostało zalanych, a ponad 100 tysięcy mieszkańców zostało odciętych od prądu. W wyniku powodzi nikt nie został poważnie ranny.

– Jest to nadzwyczajna sytuacja – powiedział Jim Cantore, łowca burz z Weather Channel.

Wyjątkowa relacja

Ogromne ilości wody szybko zalały drogi, a samochody w mgnieniu oka znalazły się pod wodą. Reporter lokalnej stacji telewizyjnej z Houston w Teksasie, wraz ze swoim operatorem przygotowywał materiał o zalanych ulicach miasta, gdy tuż obok doszło do wypadku. Jeden z kierowców źle ocenił głębokość i wjechał samochodem w wodę, która sięgała prawie dwóch metrów. Po opuszczeniu samochodu mężczyzna miał problemy z dopłynięciem do brzegu i wtedy na pomoc ruszył reporter, który cały czas nadawał na żywo. Nie wypuścił z ręki mikrofonu nawet stojąc po pas w wodzie.

 USA - Obfite opady deszczu i błyskawiczna powódź w Teksasie -1 USA - Obfite opady deszczu i błyskawiczna powódź w Teksasie -18Flooding has damaged more than 2,500 homes in parishes throughout Louisiana.

USA - Obfite opady deszczu i błyskawiczna powódź w Teksasie -16 USA - Obfite opady deszczu i błyskawiczna powódź w Teksasie -15 USA - Obfite opady deszczu i błyskawiczna powódź w Teksasie -14 USA - Obfite opady deszczu i błyskawiczna powódź w Teksasie -13 USA - Obfite opady deszczu i błyskawiczna powódź w Teksasie -12 USA - Obfite opady deszczu i błyskawiczna powódź w Teksasie -11 USA - Obfite opady deszczu i błyskawiczna powódź w Teksasie -10 USA - Obfite opady deszczu i błyskawiczna powódź w Teksasie -9 USA - Obfite opady deszczu i błyskawiczna powódź w Teksasie -8 USA - Obfite opady deszczu i błyskawiczna powódź w Teksasie -7 USA - Obfite opady deszczu i błyskawiczna powódź w Teksasie -6 USA - Obfite opady deszczu i błyskawiczna powódź w Teksasie -5 USA - Obfite opady deszczu i błyskawiczna powódź w Teksasie -4Taylor McKenzie holds on to his dog, Big Black, as he walks out of high water in the Timber Lakes Timber Ridge subdivision on Monday, April 18, 2016, in The Woodlands, Texas. More than a foot of rain fell Monday in parts of Houston, submerging scores of subdivisions and several major interstate highways, forcing the closure of schools and knocking out power to thousands of residents who were urged to shelter in place. (Brett Coomer/Houston Chronicle via AP)

USA - Obfite opady deszczu i błyskawiczna powódź w Teksasie -2

0 0 vote
Article Rating