Znaleziono zwłoki czterech kolejnych żołnierzy, którzy zaginęli po tym jak transporter, którym jechali, przewrócił się w wezbranym potoku na terenie bazy Fort Hood w Teksasie – poinformowała telewizja NBC. Liczba ofiar wypadku wzrosła do dziewięciu. Łączna liczba ofiar powodzi do 16.

USA - Ogromna powódź w Teksasie zabiła już 16 osób -5

Transporter opancerzony przewrócił się podczas forsowania wezbranego, a zazwyczaj niegroźnego, potoku Owl Creek podczas ćwiczeń. Baza i poligon Fort Hood są wyjątkowo rozległe – zajmują obszar 15 razy większy niż nowojorski Manhattan.

Zagrożone kolejne stany

Powodzie, które nawiedziły Teksas w rezultacie długotrwałych opadów, zmusiły władze do ewakuacji osadzonych w kilku więzieniach. W piątek rozpoczęto ewakuację 1700 więźniów z zakładu penitencjarnego w miejscowości Rosharon, odległej o ok. 50 km na południe od Houston, ze względu na zagrożenie zalaniem przez rzekę Brazos. Wcześniej ewakuowano już 2600 więźniów z innych placówek.

Międzynarodowe porty lotnicze w Dallas i Houston odwołały z powodu fatalnej pogody ponad 160 lotów.

Według Krajowej Służby Meteorologicznej (NWS) powodziami zagrożony jest nie tylko Teksas, ale również stany Luizjana i Missisippi. Prognozy zapowiadają dalsze opady w ciągu weekendu, zwłaszcza w rejonie Houston i we wschodnim Teksasie. Gubernator Teksasu Greg Abbott, który odwiedził zalane tereny, zapowiedział w piątek rozpoczęcie akcji pomocy dla poszkodowanych.

USA - Ogromna powódź w Teksasie zabiła już 16 osób -1 USA - Ogromna powódź w Teksasie zabiła już 16 osób -7 USA - Ogromna powódź w Teksasie zabiła już 16 osób -6

A structure is seen partially under water on Lipan Trail, Wednesday, June 1, 2016, in Horseshoe Bend, Texas. Residents of some rural southeastern Texas counties were bracing for more flooding along the Brazos River, which reached a record high Tuesday as more rain was expected in the coming days. (Paul Moseley/Star-Telegram via AP) MAGS OUT; (FORT WORTH WEEKLY, 360 WEST); INTERNET OUT; MANDATORY CREDIT

USA - Ogromna powódź w Teksasie zabiła już 16 osób -3 USA - Ogromna powódź w Teksasie zabiła już 16 osób -2

Źródło: PAP, tvn24
0 0 votes
Article Rating