Sceny rodem z filmów grozy rozegrały się na zachodzie Stanów Zjednoczonych, zwłaszcza w Lone Pine w Kalifornii i na pustyni w Nevadzie. Obszary zostały opanowane przez roje pluskwiakówMelacoryphus lateralis.

(AUSTRALIA & NEW ZEALAND OUT) Thousands of moths swarm around flood lights at the Newcastle United Jets home game at Energy Australia Stadium in Newcastle, 1 October 2005. NCH NEWS Picture by SIMONE DE PEAK (Photo by Fairfax Media via Getty Images)

W Kalifornii plagę owadów notowano w Lone Pine w pobliżu stacji benzynowej. Na pustyni Sonora jest to bardzo częsty widok, jednak w sąsiedniej Kalifornii nigdy wcześniej się to nie zdarzało.

Owady wieczorami obsiadały nawet najsłabsze źródła światła. W wielu miejscach utworzyły się cmentarzyska martwych pluskwiaków.

Według eksperta entomologa Davida Havilanda z Uniwersytetu w Kalifornii, napływ Melacoryphus lateralis spowodowany był łagodną i dość wilgotną zimą, która poprawiła jakość roślin w Kalifornii.

USA - Ogromne ilości pluskwiaków w Kalifornii i Nevadzie -4

Plaga również w Nevadzie

Na północ od tego miejsca pojawiła się też inna plaga. Pustynię w Nevadzie obsiadły zielone, jeszcze niezidentyfikowane owady. Władze oraz naukowcy próbują ustalić, co to za gatunek.

Jeff Knight, entomolog z Departamentu Rolnictwa w stanie Nevada, uspokoił, że prawdopodobnie owady nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia ludzi.

USA - Ogromne ilości pluskwiaków w Kalifornii i Nevadzie -2

Przeszkadzają uczestnikom festiwalu

To ważne, bo najbliższych dniach (30.08-7.09) ma odbyć się kolejna edycja festiwalu Burning Man, na który do stanu Nevada już teraz zjeżdżają uczestnicy i miłośnicy tego wydarzenia. Niestety, owady skutecznie utrudniają im oczekiwanie na imprezę. Roje pluskwiaków opanowują namioty i samochody. Blogerzy i internauci informują o aktualnej sytuacji w tym regionie. Publikują zdjęcia, na których widać m.in. oblepione owadami koła samochodów.

USA - Ogromne ilości pluskwiaków w Kalifornii i Nevadzie

„Co się dzieje? Nie wiemy. Nie wiemy jak te małe zwierzątka są w stanie przetrwać ten upał. Są wszędzie, pokrywają ściany namiotów i ulice. Nie wiemy również skąd pochodzą. Jedna z teorii mówi, że deszczowa wiosna i lato przyczyniła się do masowego wyklucia tych zwierząt” – pisał bloger John Curley.

Melacoryphus lateralis, seed bug

USA - Ogromne ilości pluskwiaków w Kalifornii i Nevadzie -5
Źródło: abcnews.go.com, weather.com, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating