U wybrzeża południowej Kalifornii zaobserwowano duże stado delfinówWyskakiwały z wody z dużą prędkością. Zjawisko zarejestrowano na nagraniu.

Wyskakujące z oceanu delfiny uchwycił na nagraniu członek załogi łodzi motorowerowej „Newport Coastal Adventure”, biura turystycznego, które organizuje wycieczki whale watching (obserwacje wielorybów). Szacuje się, że zwierząt mogło być około dwa tysiące.

„Wyskakiwanie z wody z dużą prędkością jest najszybszym sposobem podróżowania delfinów, ponieważ w powietrzu jest mniejszy opór niż w wodzie. Dlatego ssaki te poruszają się w ten sposób, gdy się spieszą” – napisała w oświadczeniu Jessica Roame, kierownik ds. edukacji w organizacji Newport Landing & Davey’s Locker Whale Watching. Dodała, że delfiny mogą próbować uciec przed drapieżnikiem, szukać pożywienia lub próbować dotrzeć do innego stada, chociaż nie jest do końca wiadomo, dlaczego zachowują się w ten sposób.

Biologia gatunku

Delfin zwyczajny (Delphinus delphis) to gatunek ssaka morskiego z rodziny delfinowatych (Delphinidae). To średniej wielkości delfin, najpospolitszy z waleni, zamieszkuje niemal wszystkie morza tropikalne i umiarkowane.

Burza geomagnetyczna

 

Nowa Zelandia – Na mierzei Farewell Spit utknęło 49 grindwali, 9 zginęło

Madura, Indonezja – Na mieliźnie utknęły 52 grindwale, tylko 3 uratowano

 

 

Źródło: Reuters
0 0 votes
Article Rating