Wielki orzeł porywający dziecko w miejskim parku? Taki film pojawił się na YouTube. Według kanadyjskiego portalu Global Toronto, który opisuje całą historię, miało do niej dojść w Montrealu. Podobnie opisują to wydarzenie inne kanadyjskie i amerykańskie media, m.in. Huffington Post.

Film ukazujący niecodzienne zdarzenie pojawił się na YouTube w poniedziałek. Od tego czasu informację o nim zamieściły liczne strony internetowe, a na portalu reddit.com nieustanie okupuje on grono najpopularniejszych informacji. Piszą też o tym ze szczegółami kanadyjska strona Global Toronto i kanadyjska edycja amerykańskiego portalu Huffington Post.

Krótki lot w szponach orła?

Do próby porwania dziecka przez orła miało dojść w kanadyjskim Montrealu, co uwiarygadnia mieszanka francuskiego i angielskiego, którą posługują się osoby widoczne na filmiku.

Nie wiadomo jednak na pewno czy nagranie jest autentyczne i kiedy zostało wykonane. Część internautów wskazuje, że to może być świetnie wykonany fotomontaż.

Tych wątpliwości nie mają jednak m.in. Global Toronto i Huffington Post, opisując ze szczegółami całą historię. Widoczna na nagraniu para z małym dzieckiem najprawdopodobniej spędzała popołudnie na świeżym powietrzu, gdy na niebie nad nimi pojawił się duży orzeł przedni. Ptak po zatoczeniu kręgu zanurkował i błyskawicznie porwał dziecko, łapiąc je od tyłu szponami w okolicy szyi. Drapieżnik miał jednak wyraźnie problem z uniesieniem małego człowieka w powietrze i po kilku machnięciach skrzydłami upuścił je z około metra wysokości.

Gruba kurtka i trawa najprawdopodobniej uchroniły dziecko przed poważniejszymi obrażeniami.


Ptak może być groźny

Jak odnotowuje portal The Atlantic Wire, orły porywające dzieci lub atakujące ludzi nie są niespotykane. W 1869 roku USA obiegła informacja, iż duży orzeł porwał dziecko z gospodarstwa w Tennessie. Ptak przeleciał z człowiekiem około trzech kilometrów, po czym spłoszony strzałami upuścił swój niedoszły łup. Dziecko przeżyło z niegroźnymi zadrapaniami.

W 2001 roku wyjątkowo duży orzeł terroryzował plaże w New Hepshire, raniąc dwójkę dorosłych i dziecko. Tamten ptak najczęściej celował w piłki plażowe, ale przy okazji zahaczał też ludzi.

 

W środowisku naturalnym orły są znane z tego, że potrafią porywać nawet sporych rozmiarów kozice górskie i zrzucać je z urwisk celem zabicia.

Źródło: tvn24.pl, The Atlantic Wire, huffingtonpost.ca, globaltoronto.com
0 0 votes
Article Rating