Chwile trwogi przeżyli mieszkańcy południowej części Los Angeles. Przez miasto przetoczyło się tornado. Żywioł zarejestrowała kamera. Ostatnie takie zjawisko mieszkańcy „Miasta Aniołów” mogli zaobserwować 10 lat temu.

USA - Pierwsze od 10 lat tornado przeszło przez Los Angeles

Mimo że Stany Zjednoczone słyną z Alei Tornad to na zachodnich wybrzeżach w stanie Kalifornia należą do rzadkości. Tym razem trąba powietrza zrodziła się w południowej części Los Angeles.Śmiercionośny wir powietrza sięgnął ziemi w piątek 12 grudnia. Niszczycielski wiatr uszkodził dachy budynków. Amatorskie nagranie wideo pokazuje jak w jednej chwili z powierzchni podrywają się rzeczy, które porywa wiatr.

Na gęsto zaludnionym obszarze nikt nie ucierpiał.

Małe tornado

Krajowe służby meteorologiczne oceniły tornado na 0 w skali Fujity. Jest to najniższy stopień (w 7 stopniowej skali), który wskazuje, że prędkość wiatru nie przekraczała 116 km/h.

Według specjalistów z USTornadoes.com, zajmujących się śledzeniem trąb powietrznych na terenie Stanów Zjednoczonych było to pierwsze tornado w Los Angeles od 2004 roku.

Kapryśna pogoda w Kalifornii

Stan Kalifornia, na terenie którego znajduje się Los Angeles, zazwyczaj zmaga się z suszą i niedoborem opadów. Przez ostatni tydzień zachodnie wybrzeże USA nękają obfite opady deszczu, które wywołują podtopienia i lawiny błotne.

0 0 votes
Article Rating