Nawałnice o potężnej sile, którym towarzyszyły prawdopodobnie tornada, przeszły w piątek nad amerykańskim stanem Maryland na Wschodnim Wybrzeżu. Wiatr był tak silny, że zrywał dachy z domów, przewracał samochody i powalał drzewa. Podczas wichur ranne zostały cztery osoby.

Burze nawiedziły m.in. Baltimore, największe miasto w Maryland. Wielu tamtejszych mieszkańców powiadomiło strażaków o tym, że widziało tzw. tuby, a więc stadia początkowe trąby powietrznej. Nie zostało jednak potwierdzone, czy te pionowe chmury przekształciły się w tornada.

 

Ranni, zniszczenia

Zarówno z Baltimore, jak i innych miast Maryland, m.in. Bel Air w hrabstwie Harford na północnym wschodzie stanu dochodzą doniesienia o rannych i dużych zniszczeniach.

– Co najmniej cztery osoby odniosły obrażenia – mówi Dave Williams, rzecznik Harford County Volunteer Fire & EMS Association. – Dwie z nich musiały zostać hospitalizowane – dodaje.

Wiatr był tak silny, że z łatwością zerwał dachy kilkunastu domów i poprzewracał samochody. Jego podmuchy powaliły m.in. przyczepę i pick-upa. Ponadto wichura zerwała linie energetyczne i powaliła drzewa.

Źródło: dailypress.com, Reuters TV, ksat.com, tvnmeteo.pl
0 0 votes
Article Rating