Silne porywy wiatru i potężne śnieżyce znacznie uprzykrzają życie mieszkańców Północnej Dakoty. Od kilku dni, daje tam o sobie znać atak zimy. Na szczęście już dziś wiatr ma nieco ustąpić, ale opady śniegu utrzymają się przez kilka kolejnych dni.

Obfite opady śniegu i wiatr wiejący z prędkością 80 km/h znacznie pogorszył warunki na drogach Północnej Dakoty. Widzialność jest tam bardzo ograniczona, więc nie trudno o wypadek. Najgorsza sytuacja panuje w północno-wschodniej części tego stanu, gdzie pogoda znacznie uprzykrza życie mieszkańcom.

 

Z powodu zamieci śnieżnych władze zalecają, by ci mieszkańcy, którzy nie muszą – nie opuszczali swoich domów.

Zła pogoda nęka Amerykanów i Kanadyjczyków. Pogoda szybko się nie poprawi

Niestety niesprzyjające warunki utrzymają się jeszcze przez jakiś czas. Synoptycy zapowiadają, że zimne masy powietrza utrzymają się w tym rejonie do połowy tygodnia. Pocieszeniem dla mieszkańców może być to, że już dziś prędkość wiatru znacznie spadnie.

Stany Zjednoczone i Kanada od kilku tygodni zmagają się z atakiem zimy. W zeszłym tygodniu przez terytorium tych krajów przetoczyła się potężna burza lodowa, w efekcie której setki tysięcy mieszkańców pozbawionych zostało dostępu do energii elektrycznej. Opadom śniegu często towarzyszył marznący deszcz, w efekcie czego drogi zrobiły się śliskie i doszło do wielu wypadków. Sytuacja została wywołana potężną śnieżycą, która zaatakowała północną część kontynentu Amerykańskiego tydzień temu.

 

Źródło: X-news/CNN, ENEX, Reuters TV, tm
0 0 votes
Article Rating