Fala ochłodzenia, a także intensywnych opadów śniegu i marznącego deszczu dociera nad Wschodnie Wybrzeże, a także nad południe USA. Z obawy przed trudnymi warunkami pogodowymi w Waszyngtonie zamknięto urzędy i szkoły.

Strefa frontowych chmur rozciąga się na 2,4 tys. km

Fala śnieżyc i marznących opadów przesuwa się od Wielkich Równin nad Wschodnie Wybrzeże. Załamanie pogody grozi również stanom na dalekim południu, takim jak Luizjana i Południowa Karolina. Uciążliwe opady śniegu przewidywane są dla obszarów od Oklahomy do Doliny Ohio. W górach Wirginii Zachodniej, w północnej i centralnej części stanu Wirginia oraz na południu New Jersey podczas opadów związanych ze sztormem może przybyć 15 i więcej centymetrów śniegu.

Wilgoć i zimne powietrze

Według prognoz National Weather Service (pol. Narodowa Służba Pogodowa) w rejonie Waszyngtonu spadną nawet 23 cm świeżego śniegu.

– Zapowiada się prawdziwy chaos – powiedział synoptyk Bruce Sullivan. – Front „wstrzykuje” duże dawki wilgoci i zimnego powietrza nad południowe Równiny. To przyniesie sporo opadów – dodał.

Ze względu na pogodę w poniedziałek w Waszyngtonie zamknięte będą urzędy federalne i inne publiczne instytucje. W Izbie Reprezentantów amerykańskiego Kongresu przełożono zaplanowane na poniedziałek głosowanie. W całym Dystrykcie Kolumbii odwołano lekcje w szkołach.

Front od Kolorado po Massachusetts

Kolejny w tym roku atak zimowej pogody to również następna seria utrudnień w komunikacji i transporcie docierających falami nawet do stanów, gdzie aura jest bardziej sprzyjająca. W związku z nim do wczesnego niedzielnego wieczora odwołano około 2 tys. lotów, a 5,6 tys. zostało opóźnionych, a skutki

Meteorolodzy podkreślają, że związana z frontem strefa opadów deszczu i śnieżyc jest bardzo rozległa. Rozciąga się na ponad 2,4 tys. km – od południowo-wschodnich obszarów stanu Kolorado po południową część Massachusetts. Zasięg frontu dobrze widać na zdjęciu satelitarnym zrobionym przez satelitę NOAA GOES.

 

Źródło: Reuters TV, accuweather.com, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating