W Kansas City po ulewnych opadach deszczu wystąpiła powódź. Według Narodowej Służby Pogodowej w USA spadło od 100 do nawet 180 litrów wody na metr kwadratowy.

Deszcz zaczął padać późno w środę we wschodniej części stanu Kansas i zachodniej części Missouri. W czwartek w Kansas City pojawiły się jeszcze burze. To wszystko wywołało powódź.

Meteorolog Chris Bowman z Narodowej Służby Pogodowej powiedział, że spadło od 100 do nawet 180 litrów na metr kwadratowy deszczu.

Przez opady zamknięto wiele dróg. Szef straży pożarnej w Kansas City, Paul Berardi, ostrzegał kierowców, aby nie wjeżdżali w głęboką wodę.

 

Nie obyło się bez interwencji

W czwartek rano na południu miasta Chris Darby ze swoim partnerem biznesowym udali się do restauracji. Wtedy woda z rzeki Indian Creek zalała budynek i mężczyźni zostali uwięzieni w lokalu. Sytuacja była bardzo trudna, mężczyźni wchodzili na wyższe poziomy baru i na różne sprzęty, aby uciec przed wodą.

Jak powiedział Darby, była to najstraszniejsza sytuacja, jaka przydarzyła mu się w życiu.

– Żałujemy, że straż pożarna narażała życie, aby nas uratować – dodał.

W czwartek w Kansas zamknięta była droga międzystanowa nr 35. Departament Transportu w Missouri podał, że drogi nr 2 w Missouri i 23 w hrabstwie Johnson oraz droga 79 w hrabstwie Pike były zamknięte.

Źródło: weather.com, kansascity.com, abcnews.go.com, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating