Zamiast samochodów pędzących po trasie szybkiego ruchu w USA, po drodze sunęła rzeka wody i błota. Wiele samochodów zostało podtopionych i zniszczonych. Dojazd do „miasta grzechu” został wstrzymany. Za całą sytuację odpowiedzialny jest cyklon Norbert.

USA - Przez cyklon Norbert okolice Las Vegas znalazły się pod wodą 13

Ulewny deszcz nie odpuszcza mieszkańcom południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Nie tylko wprawia ich w zły nastrój, ale powoduje też utrudnienia.

 

„Miasto hazardu” odcięte

Deszcz spowodował spływy błotne, które zablokowały przejazd międzynarodową autostradą nr. 15 w USA. Droga ta stanowi dojazd do Las Vegas od strony północno-wschodniej. Trasa na odcinku 80 km jest zamknięta od paru dni. Służby do tej pory nie są w stanie zapanować nad błotnistym potokiem i zapowiadają, że nie będzie ona otwarta jeszcze przez kolejne 3-4 dni.

Zalane ulice

– Woda zalegająca na drodze spowoduje jej uszkodzenia. Pracujemy już nad nowym programem naprawy zalanego odcinka trasy – informuje Sean Sever, rzecznik wydziału transportu stanu Nevada.

Według lokalnych władz przekierowywanie ruchu drogowego staje się coraz bardziej problematyczne. Wszystkiemu winne są złe warunki pogodowe, a w szczególności silne opady deszczu. Służby nie są w stanie przewidzieć, czy wyznaczone objazdy nie zostaną także podtopione.

Uszkodzone samochody

Najwięcej szkód spowodowały rzeki błotne w poniedziałek. Zniszczeniu uległy samochody i domy na zalanych obszarach. Woda utrudnia życie nie tylko kierowcom, ale daje się też we znaki mieszkańcom pobliskich wiosek. 

Deszcz wywołał katastrofalne powodzie również w innych regionach USA. Przykładowo, rekordowe opady spadły na Phoenix, gdzie żywioł pozbawił życia przynajmniej dwóch osób.

Pozostałości cyklonu

Rejon Las Vegas jest na ogół suchy, a opad występuje sporadycznie.

Meteorolodzy obfite opady deszczu tłumaczą wpływem zanikającego cyklonu Norbert, który dotarł już do półwyspu Kalifornijskiego.

Narodowe Służby Meteorologiczne twierdzą, że powoli sytuacja pogodowa w południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych będzie się poprawiać.

 USA - Przez cyklon Norbert okolice Las Vegas znalazły się pod wodą 14 USA - Przez cyklon Norbert okolice Las Vegas znalazły się pod wodą 12 USA - Przez cyklon Norbert okolice Las Vegas znalazły się pod wodą 11 USA - Przez cyklon Norbert okolice Las Vegas znalazły się pod wodą 10 USA - Przez cyklon Norbert okolice Las Vegas znalazły się pod wodą 9 USA - Przez cyklon Norbert okolice Las Vegas znalazły się pod wodą 8 USA - Przez cyklon Norbert okolice Las Vegas znalazły się pod wodą 7 USA - Przez cyklon Norbert okolice Las Vegas znalazły się pod wodą 6 USA - Przez cyklon Norbert okolice Las Vegas znalazły się pod wodą 5 USA - Przez cyklon Norbert okolice Las Vegas znalazły się pod wodą 4 USA - Przez cyklon Norbert okolice Las Vegas znalazły się pod wodą 3 Las Vegas Flooding USA - Przez cyklon Norbert okolice Las Vegas znalazły się pod wodą 1
0 0 vote
Article Rating