Powalone drzewa, zerwane linie energetyczne, zniszczone domy – to krajobraz po nawałnicy, jaka przetoczyła się przez część stanu Nowy Jork. Jak na razie nie udało się stwierdzić, czy burzom towarzyszyło tornado. Skala zniszczeń świadczy o tym, że jednak jest to bardzo prawdopodobne – przyznają meteorolodzy.

USA - Nawałnice w Nowym Jorku

W czwartek strefa silnych burz przetoczyła się przez część stanu Nowy Jork. Miejscami zerwał się porywisty wiatr, który powalał drzewa, zrywał linie energetyczne i zniszczył kilka budynków.

Doszczętnie zniszczony został jeden z budynków w mieście Duanesburg, kilka innych również nie nadaje się do zamieszkania. Z informacji podawanych przez narodowy serwis meteorologiczny USA wynika, że najprawdopodobniej odnotowano tam tornado.

New York And NJ Residents Struggle To Recover One Week After Superstorm Sandy

„Ciemno i głośno”

Mieszkańcy relacjonując przejście nawałnicy podkreślali, że nagle „zrobiło się ciemno i głośno”.

– Podeszłam do okna kuchennego, by zobaczyć co dzieje się na zewnątrz. Było ciemno. Usłyszałam odgłos, który przypominał nadjeżdżający pociąg towarowy. To brzmiało bardzo groźnie – powiedziała  jedna z mieszkanek.

Z kolei inny z tubylców przyznał, że dotychczas był przekonany, iż tornada pojawiają się jedynie w innej części USA. – To mi przypomina zjawiska, które pojawiają się na zachodzie kraju – stwierdził.

Źródło: Reuters TV, tm
0 0 votes
Article Rating