Powódź w miejscowości Garland w Teksasie. Żywioł pozbawił życia co najmniej trzy osoby. W porcie lotniczym Dallas-Fort Worth odnotowano rekordowy opad.

USA - Rekordowe opady w Garland w Teksasie -5

Wskutek ataku żywiołu w miejscowości Garland w Teksasie, na północny-wschód od Dallas, zginęły co najmniej trzy osoby.Woda zalała pola, drogi, domy. Wiele ulic w okolicy jest nieprzejezdnych, dlatego zostało zamknięte.

Ponad 100 l/mkw.

Najwięcej deszczu i związanych z nim skutków powstało w piątek. W niektórych regionach spadło do 70 l/mkw. deszczu. W porcie lotniczym Dallas-Fort Worth w ciągu jednej nocy spadło ponad 100 litrów deszczu na metr kwadratowy. Nigdy wcześniej w tak krótkim czasie nie napadało tam tak dużo.

W niektórych regionach temperatura spadła poniżej zera, dlatego z nieba spadał marznący deszcz.

 USA - Rekordowe opady w Garland w Teksasie USA - Rekordowe opady w Garland w Teksasie -4 USA - Rekordowe opady w Garland w Teksasie -3Geese walks along the edge of rising floodwater in Towne Lake Park on Friday, Nov. 27, 2015, in McKinney, Texas. Most of the Dallas-Fort Worth area is under a flash flood watch or warning Friday, with rain expected to continue throughout the day. (Smiley N. Pool/The Dallas Morning News via AP) MANDATORY CREDIT; MAGS OUT; TV OUT; INTERNET USE BY AP MEMBERS ONLY; NO SALES

0 0 votes
Article Rating