Bliskie spotkanie trzeciego stopnia przeżył w czerwcowe popołudnie mieszkaniec Arizony, Mike Olbinski. „To wyglądało jak obcy statek kosmiczny wiszący nad ziemią”, napisał na swojej stronie internetowej. To coś to jednak nie UFO, a gigantyczna rotująca superkomórka burzowa przechodząca nad Teksasem. Olbinski zjawisko obfotografował i na podstawie zdjęć zmontował dwuminutowy film.

„Zajęło mi to sporo czasu, ale w końcu udało się”, napisał o uchwyceniu rotującej chmury Olbinski. Superkomórka burzowa zawisła nad Teksasem 3 czerwca 2013 r.

 

„Obcy statek kosmiczny”

Zjawisko nie występuje w każdej części Stanów Zjednoczonych. W Arizonie, skąd pochodzi Olbinski, takie formy meteorologiczne nie formują się, dlatego mężczyzna od 2010 r. przyjeżdżał do Teksasu, żeby sfotografować ten wyjątkowy twór.

” To co widzicie to nie tornado. To gigantyczne chmury, które obracają się i wyglądają jak obcy statek kosmiczny wiszący nad ziemią. Kiedy na nie patrzyłem czułem, jakbym przeżywał bliskie spotkanie trzeciego stopnia”, pisze Olbinski.

Niestrudzony łowca

Arizończyk gonił niezwykłą chmurę wraz z kolegą Andym Hoelandem. W pierwszej części filmu zjawisko zostało ujęte z północnej strony. Bardziej spektakularnie prezentuje się jednak w dalszej części obrazu – od strony południowej. Mężczyźni musieli przedrzeć się przez grad i ulewy, żeby tam dotrzeć. Poniżej rezultaty ich pogoni.

Koniecznie w HD 1080p

Źródło: mikeolbinski.com, tm
0 0 votes
Article Rating