Do sobotniego wieczora 13 marca w Teksasie odnotowano co najmniej pięć tornad. W pobliżu miasta Happy żywioł uszkodził co najmniej jeden dom i zerwał linie energetyczne. Z niektórych miejsc ewakuowano mieszkańców.

Pogoda w części Stanów Zjednoczonych była gwałtowna. W rejonie miasta Panhandle w stanie Teksas pojawiły się doniesienia o tornadach i opadach gradu.

Szczyty średniej siły oddziaływań magnetycznych wystąpią 6, 8-10 i 13 marca, słabszy 3 marca, na Słońcu powstaje coraz więcej dziur koronalnych

W pobliżu miasta Happy przeszło tornado, które uszkodziło co najmniej jeden dom – poinformowali w sobotę tamtejsi łowcy burz. Biuro szeryfa Hrabstwa Randall przekazało, że linie energetyczne zostały zerwane w całym hrabstwie.

Szkody

– Zerwane są linie energetyczne i maszty telekomunikacyjne – podał Chad Orton, szef straży pożarnej w mieście Amarillo w Teksasie. – Jeden dom został uszkodzony, ale rodzina była w piwnicy. Nie było żadnych rannych ani ofiar śmiertelnych – dodał. W parku zostały uszkodzone budynki.

Z powodu tornada, które uformowało się w pobliżu kanionu Palo Duro, potrzebna była ewakuacja 42 osób. Żywioł poprzewracał tam wiele kamperów i uszkodził budynki.

Śnieg, grad, silny wiatr

Amerykańska Narodowa Służba Pogodowa (NWS) prognozuje, że w Teksasie w weekend mogą pojawić się burze z porywistym wiatrem i opadami gradu, a także tornada, powodujące znaczne szkody.

Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu w Kolorado, Wyoming i Nebrasce. Część dróg międzystanowych może zostać zamknięta, a ponad dwa tysiące lotów zostało odwołanych z międzynarodowego lotniska w Denver.

 

Źródło: weather.com, ENEX
0 0 votes
Article Rating