Trójkę członków jednej rodziny oskarżono w związku ze śmiercią sklepowego ochroniarza z Michigan w Stanach Zjednoczonych. Został on zastrzelony po tym, jak powiedział klientce, aby jej córka założyła maseczkę ochronną. Ich noszenie w tym stanie jest obowiązkowe.

43-letni ochroniarz Calvin Munerlyn zmarł w szpitalu po tym, jak został w piątek 1 maja postrzelony – poinformowała w poniedziałek policja z Michigan. Oskarżeni w sprawie jego śmierci to małżeństwo – 44-letni Larry Edward Teague i 45-letnia Sharmel Lashe Teague – oraz ich syn, 23-letni Ramonyea Travon Bishop. Kobieta jest już w areszcie, mężczyźni są poszukiwani.

Jak wynika z nagrania kamer monitoringu oraz z relacji świadków, ochroniarz pouczył robiącą zakupy Sharmel, że jej córka powinna mieć w sklepie założoną maseczkę ochronną. Ich noszenie przez klientów i obsługę jest w Michigan obowiązkowe ze względu na pandemię COVID-19.

„Nie tak powinniśmy teraz załatwiać sprawy”

Córka opuściła sklep, ale Sharmel została i zaczęła krzyczeć na ochroniarza. Ten zażądał, by wyszła, a kasjera poprosił, by jej nie obsługiwać. Około 20 minut później do sklepu weszło dwóch mężczyzn. Mąż i syn kobiety, Larry Teague i Ramonyea Bishop, obrzucili Calvina Munerlyna obelgami, po czym Bishop miał do niego strzelić.

– To jest bez sensu. Z powodu maski. Z powodu maski? – pytała w rozmowie z mediami kuzynka Munerlyna, Tina James. – Nie tak powinniśmy teraz załatwiać sprawy. Powinniśmy się jednoczyć – dodała.

 

Strażnik wepchnięty do wody

Próba wyegzekwowania przepisów związanych z epidemią stała się też przyczyną napaści na strażnika parku w Austin w Teksasie. 25-letni Brandon Hicks został oskarżony o wepchnięcie do jeziora funkcjonariusza. Stało się to, gdy Cassidy Stillwell tłumaczył przebywającej na brzegu grupie ludzi, że muszą zachowywać zasady dystansowania społecznego. Z raportu policyjnego nie wynika, czy Hicks był częścią tej grupy.

Strażnikowi nic się nie stało.

 

W miarę słabe oddziaływania magnetyczne wystąpią między 29 kwietnia – 3 maja

 

ŹródłoCNN
0 0 votes
Article Rating