Po wielu dniach obfitych opadów śniegu w Stanach Zjednoczonych, aura się ustabilizowała. Prognozy nie są jednak optymistyczne, temperatura zacznie wzrastać, co spowoduje, że ogromne ilości śniegu zaczną się topić. Władze stanu Nowy Jork ogłosiły alarm powodziowy.

USA - Śnieg który spadł wkrótce zacznie się topić 4

Ludzie w południowym Buffalo usuwają zalegające ściany śniegu. Służby oczyszczające miasto używają do usuwania zalegającego śniegu ciężkiego sprzętu. Mieszkańcy usuwają również ciężki śnieg, który zalega na ich dachach.

USA - Śnieg który spadł wkrótce zacznie się topić 3

Zawalone dachy

Na skutek śnieżycy w stanie Nowy Jork zmarło kilkanaście osób. Liczba ofiar może w każdej chwili wzrosnąć. Trzydzieści dachów zawaliło się pod wpływem ciężaru śniegu. Zniszczeniu uległy głównie budynki gospodarcze oraz domy mieszkalne z płaskimi dachami. Nikt na skutek zawalającego się dachu nie ucierpiał.

USA - Śnieg który spadł wkrótce zacznie się topić 2

Nowy Jork szykuje się na kolejny kataklizm

W sobotę śnieg przestał padać, a temperatura wzrosła powyżej 0 st. C, co powoduje, że ściany śniegu zaczynają się roztapiać. Władze Buffalo ogłosiły alarm powodziowy, który obowiązuje do środy. Istnieje ryzyko, że poziom rzek i strumieni wzrośnie.

Gubernator stanu Nowy Jork ostrzegł mieszkańców, na obszarach narażonych na powodzie. Poprosił, aby podjąć wszelkie środki ostrożności, miedzy innymi takie jak usuwanie gruzu i śniegu z kanalizacji.

– Nowy Jork przygotowuje się teraz na możliwość powodzi, a bezpieczeństwo jest naszym priorytetem – powiedział gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo.

APphoto_Wintry Weather Photo Gallery

Źródło: ENEX, tvnmeteo
Nowy Jork, roztopy, dużo śniegu, ocieplenie, powódź, New York, thaw, a lot of snow, warming, flood.
0 0 votes
Article Rating