W Chicago zaspy są coraz większe. W ostatnich dniach dosypało ponad pół metra śniegu. Miejskie służby miały pełne ręce roboty. Na drogi wyjechało ponad 600 pługów i solarek. Lokalne media informują o 13 ofiarach śmiertelnych.

USA - Śnieg sypie w Chicago 2

W USA śnieżyce nie dają za wygraną. Na Chicago w stanie Illinois w środę 4 lutego spadła kolejna warstwa białego puchu.

Zgodnie z danymi z Amerykańskiej Służby Meteorologicznej, zawieja tego dnia dostarczyła do miasta 10-centymetrową warstwę białego puchu. Przykryła ona 50-centymetrowy śnieg, który zalega w Chicago od kilku dni.

USA - Śnieg sypie w Chicago 5

Trzecia śnieżyca w lutym

Lokalni synoptycy podkreślają, że w ostatnich dniach był to trzeci atak śnieżyc na prawie trzymilionowe miasto. Od weekendu odpowiednie władze wysłały na miejskie ulice prawie 350 pługów i solarek. W środę do tej liczby dodano kolejnych 300 pojazdów do zimowego utrzymania. Ponadto około 300 pracowników odśnieża parki, podjazdy oraz drogi do szkół i innych miejsc publicznych.

USA - Śnieg sypie w Chicago 4

Skargi

Władze miasta proszą, by mieszkańcy zachowali cierpliwość, ponieważ służby potrzebują czasu, aby oczyścić wszystkie drogi i chodniki. Mieszkańcy jednak nie kryją niezadowolenia i wysyłają wiele skarg do służb zajmujących się odśnieżaniem.- Jestem wzburzony tym, co się dzieje. Na chodnikach od paru dni zalega warstwa śniegu. Nie ułatwia to dotarcia do pracy – żali się Jeff Heath, jeden z mieszkańców.

USA - Śnieg sypie w Chicago 3

Na własną rękę

Mieszkańcy dbają również o swoje podwórka. Wzięli łopaty w ręce i zaczęli odśnieżać własne posesje.

Jak podają lokalne media, w ostatnich dniach podczas odśnieżania zmarło 13 osób (przyczyną był przede wszystkim atak serca).

USA - Śnieg sypie w Chicago 1

Śnieżna północ

Według amerykańskich synoptyków, do czwartkowego wieczora miejscami spadnie nawet do 20 centymetrów świeżego białego puchu. Na taki opad muszą przygotować się w szczególności mieszkańcy Buffalo oraz okolic Wielkich Jezior Północnoamerykańskich. Obfite opady dokuczą także mieszkańcom stanów, które sąsiadują z Kanadą. Według prognozy świeża warstwa białego puchu (do 12 cm) przykryje także takie stany, jak: Nowy Jork, Connecticut, Massachusetts oraz Vermont i Maine.

0 0 votes
Article Rating