Pogoda nie sprzyja kierowcom północnej części USA. Z powodu śnieżyc i silnych wiatrów, tworzą się tam liczne zawieje i zamiecie. Jeden z mieszkańców Dakoty Północnej nagrał wideo, na którym dokładnie widać, co czeka zmotoryzowanych podróżujących po drogach tej części kraju.

Kolejna fala mroźnego powietrza przesuwa się nad USA. Synoptycy serwisu meteorologicznego AccuWeather prognozują, że strefa niskich temperatur będzie postępować w kierunku Wschodniego Wybrzeża i południowej części kraju.Na przełomie wtorku i środy mieszkańcy Teksasu, Luizjany, Missisipi, Alabamy i północnej części Florydy, a także stanów znajdujących się na wschodzie USA odnotują spadek temperatury i intensywne opady śniegu. Miejscami spodziewane są także marznące deszcze.

Opóźnione loty, brak prądu

Synoptycy ostrzegają przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, na drogach może zrobić się niebezpiecznie. Spodziewane są również kolejne opóźnienia w transporcie lotniczym, a z powodu marznących opadów – przerwy w dostawie energii elektrycznej.

Zawieje i zamiecie w Dakocie Północnej

Podczas gdy południe i wschód kraju przygotowuje się na kolejną porcję śniegu, północ USA już zmaga się z pogodą.

Jeden z mieszkańców Dakoty Północnej nagrał wideo, na którym doskonale widać, jakie warunki panują obecnie na drogach tej części kraju. Tworzą się tam zawieje i zamiecie śnieżna, które znacznie ograniczają widzialność i przyczyniają się do wielu wypadków na lokalnych drogach.

Źródło: AccuWeather, tm
0 0 votes
Article Rating