Tropikalny sztorm na Atlantyku, zwany Bonnie, dotarł do Stanów Zjednoczonych. Żywioł generuje wiatr o prędkości do 70 km/h. Lokalnie może spaść nawet 120 l/mkw. deszczu, co przyczyni się do powodzi.

USA - Sztorm tropikalny na Atlantyku dotarł do Stanów Zjednoczonych -3

Burza tropikalna Bonnie nadeszła cztery dni przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu huraganów na Atlantyku. Stwarza zagrożenie dla Amerykanów, mieszkających Savannah River w Południowej Karolinie, w pobliżu Head Island oraz Little River Inlet. Sztormy związane z ową burzą tropikalną dotarły już do wybrzeży wschodnich regionów USA. Wiatr osiąga prędkość dochodzącą do około 70 km/h.Nawałnica niesie ze sobą silne opady deszczu, a także, pojawiające się wzdłuż atlantyckich plaży, zagrażające życiu fale oraz porywające prądy.

USA - Sztorm tropikalny na Atlantyku dotarł do Stanów Zjednoczonych -1

Burz więcej niż przed rokiem

Amerykańscy synoptycy przestrzegają, że wskutek Bonnie opady deszczu mogą dochodzić do 70 l/mkw. Na wschodzie Południowej Karoliny i południowym-wschodzie Północnej Karoliny, niewykluczone, że sięgną nawet jeszcze więcej – ok. 120 l/mkw. Obszar ten zagrożony jest powodziami od 30 do 60 cm, których przyczyną będą fale sztormowe.

USA - Sztorm tropikalny na Atlantyku dotarł do Stanów Zjednoczonych -2

Alex przed Bonnie

Burze tropikalne to układy niskiego ciśnienia, które charakteryzują się wiatrami przekraczającymi 63 km/h, ale mniejsze od 117 km/h.

Bonnie jest drugim niżem cyklonalnym, który pojawił się w 2016 roku. Poprzedni wytworzył się w styczniu. Była to burza tropikalna Alex, która zawędrowała na wody wschodniego Atlantyku.

 
0 0 votes
Article Rating