Dwa tornada zaatakowały Teksas. Niszczyły zabudowania i siały spustoszenie. Uszkodzonych zostało około 50 budynków. Lokalni synoptycy ostrzegają, że w niedzielę mogą pojawić się kolejne.

Zniszczenia w Lindale.2JPG

Zniszczenia w Lindale Foto: YT

W sobotę w Stanach Zjednoczonych panowały sprzyjające warunki pogodowe, aby na niebie powstawały tornada. Jeden wir powietrza zarejestrowano w pobliżu miejscowości Lindale w Teksasie. Żywioł nikogo nie ranił, ale zniszczył kilka domów.

Zniszczenia w Lindale

Zniszczenia w Lindale Foto: YT

– Od sześciu do ośmiu domów jest bardzo uszkodzonych, a około 30-35 poniosło mniejsze „obrażenia” – powiedział Robert Nelson, burmistrz miasta Lindale.

 

Brak prądu

W tym samym stanie w sobotę pojawiło się także drugie tornado. Zaobserwowali je mieszkańcy Willis około godziny 16.15 czasu lokalnego. Najbardziej został zniszczony budynek firmy Mueller Incorporated. Dzięki temu, że w czasie ataku żywiołu przedsiębiorstwo nie działało, a w budynku nikogo nie było, obeszło się bez ofiar. Poza tym w rejonie Willis zniszczonych zostało kilka domów i restauracji.

Niektóre budynki są odłączone od prądu, ale odpowiednie służby już pracują, aby wszyscy mieli z powrotem dostęp do energii elektrycznej.

Wstępne raporty podają, że w sumie zniszczonych zostało 50 domów.

Znisczenia w Willis

Uszkodzenia w Willis Foto: YT

Tornado , zniszczenia w Willis

Uszkodzenia w Willis Foto: YT

 

Zagrożenie trwa nadal

Lokalni synoptycy ostrzegają, że niebezpieczna pogoda utrzyma się jeszcze w niedzielę. Zagrożenie przed trąbami powietrznymi występuje na obszarze Teksasu oraz Oklahomy.

 

Źródło: weather.com, ENEX, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating