Połamane drzewa i zniszczone budynki to efekt przejścia tornada w Karolinie Północnej. Były miejsca, gdzie spadł grad wielkości piłek golfowych.

Synoptycy z Narodowej Służby Pogodowej (NWS) przekazali, że co najmniej jedno tornado uderzyło w poniedziałek na wschód od Raleigh, stolicy Karoliny Północnej. Żywioł łamał drzewa i niszczył domy, ale nikt nie doznał poważnych obrażeń.

Pogoda nie oszczędzała również mieszkańców Garner w Karolinie Północnej, gdzie przeszło gradobicie. Kule gradowe wielkości piłek do golfa wybijały szyby w samochodach.

Ulewy w Luizjanie

Z kolei Nowy Orlean na południu Stanów Zjednoczonych w stanie Luizjana nękały ulewy. W ciągu jednej godziny spadło tam blisko 50 litrów deszczu na metr kwadratowy. Woda zalała okolice miasta, wstrzymany został ruch uliczny.

Aby powstrzymać rzekę Missisipi przed przelaniem przez wały przeciwpowodziowe i zalaniem Nowego Orleanu otwarty został przelew Bonnet Carre. Pozwala on na przepływ wody z tej rzeki do jeziora Pontchartrain i Zatoki Meksykańskiej. Zbudowano go po wielkiej powodzi w 1927 roku, która była najbardziej destrukcyjną w historii Stanów Zjednoczonych.

 

 

Źródło: ENEX, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating