Zawalone domy i pozrywane dachy – to skutki przejścia tornada w mieście Dexter w amerykańskim stanie Michigan. Przynajmniej trzy osoby zostały ranne. Gwałtowne zjawiska pogodowe nawiedziły też inne zachodnie stany.

Uderzeniu tornada towarzyszył ulewny deszcz i grad oraz silny i porywisty wiatr. Wiele domów w Dexter jest zniszczonych – mają zawalone ściany, pozrywane dachy i wybite okna. Wiatr rozrzucał gruz na przestrzeni wielu metrów.

 

Zerwane linie energetyczne, podtopienia

Niektóre ulice zostały zalane, zaś część linii energetycznych zerwał silny wiatr. W jeden z garażów uderzył piorun. W kilku okolicznych hrabstwach wystąpiły lokalne podtopienia. Na razie nie oszacowano strat.

Jak podaje portal AccuWeather.com, trzy osoby zostały ranne po zawaleniu dachu w jednym z zakładów. Przejście tornad odnotowano także w okolicach miejscowości Ida i  Columbiaville w tym samym stanie.

Grad w innych stanach

Ciężka pogoda dała się we znaki także w innych zachodnich stanach. Poza Michigan także w Missouri, Alabamie, Indianie, Georgii, Illinois, Kentucky, Ohio i Tennessee spadł grad.

W miejscowości Carrollton w Illinois lodowe kule miały wielkość piłek baseballowych. W Alabamie jedna osoba została porażona piorunem. Brak informacji o stanie jej zdrowia.

Nagrania z czwartkowego przejścia tornada przez Dexter można znaleźć w serwisie YouTube.com:

 

Źródło: Reuters TV, AccuWeather.com, tvnmeteo.pl
0 0 votes
Article Rating