Zniszczenia spowodowane przez największy i najbardziej niszczycielski pożar w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych podwoiły się od środy 29 lipca.

<> on August 3, 2015 in Clearlake, California.

Wydział Leśnictwa i Profilaktyki Pożarowej w Kalifornii poinformował, że ponad połowa całego rocznego budżetu przeznaczonego na walkę z pożarami, po raz pierwszy została wydana na gaszenie ognia w całym stanie.

USA - W całej Kalifornii występuje aktualnie 20 pożarów -1

Tysiące interwencji

Do tej pory straż pożarna miała ponad 4,2 tys. interwencji związanych z pożarami w tym roku. Jest to o około 1,5 tys. więcej niż średnia roczna liczba zgłoszeń.

W całej Kalifornii obecnie notuje się około 20 pożarów, tak zwanych Rocky Fire. Od środy 29 lipca ogień strawił ponad 28 tys. hektarów lasu u podnóża gór i kanionów na wschód od miasta Clearlake, około 200 km na północ od San Francisco.

USA - W całej Kalifornii występuje aktualnie 20 pożarów -6

Do tej pory ogień zamienił w popiół 39 domów mieszkalnych oraz 52 budynki gospodarcze. 7 tys. budynków znajduje się na zagrożonym obszarze. 13 tys. osób musi lub musiało się ewakuować z tego terenu.

USA - W całej Kalifornii występuje aktualnie 20 pożarów -5

3,5 tys. strażaków walczy z ogniem

Do walki z ogniem wysłano 3,5 tys. strażaków. Zostali oni wsparci 60 wozami strażackimi i 19 śmigłowcami i samolotami pożarowymi.

Dym widać z odległości ponad 120 km. Jako przyczynę pożarów Rocky Fire wskazuje się wyładowania atmosferyczne, silny wiatr oraz wysuszone podłoże.

USA - W całej Kalifornii występuje aktualnie 20 pożarów -3

Inne części USA w ogniu

Ogień nęka również kilka innych stanów, takich jak Oregon, Waszyngton, Idaho czy Alaska. Wszystko spowodowane jest długotrwałą i bardzo rozległą suszą.

USA - W całej Kalifornii występuje aktualnie 20 pożarów -2

Źródło: Reuters, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating