Kobieta, która samochodem wjechała w tłum osób w centrum Las Vegas, zrobiła to celowo – oświadczyła policja. Co najmniej jedna osoba zginęła, a 37 zostało rannych. Kilka osób jest w stanie krytycznym. Kobieta została zatrzymana.

Las Vegas Car Crash

Do wypadku doszło w centrum miasta na głównym bulwarze, gdzie mieszczą się liczne hotele i kasyna.

Według telewizji CNN, która powołuje się na straż pożarną z Las Vegas, siedem osób jest w stanie krytycznym.

Zdaniem policji, kobieta celowo wjechała na chodnik i taranowała ludzi rozpędzonym samochodem. Została zatrzymana i poddana testom na obecność narkotyków i alkoholu.

Wiceszef policji w Las Vegas Brett Zimmerman oświadczył, że w samochodzie sprawczyni znajdowało się 3-letnie dziecko, któremu nic się nie stało.

Zimmerman oświadczył, że policja wykluczyła, że wypadek był aktem terrorystycznym. W Stanach Zjednoczonych podniesiono alert terrorystyczny po tym, jak 1 grudnia muzułmańskie małżeństwo zastrzeliło 14 osób w San Bernardino w Kalifornii.

USA - W centrum Las Vegas kobieta z trzyletnim dzieckiem w aucie celowo wjechała w tłum ludzi -1

Świadek: kobieta za kierowcą

– Zobaczyłem samochód na chodniku jadący w naszym kierunku – powiedział świadek w rozmowie z CNN. – Zobaczyłem kobietę, która nie wyglądała jakby chciała zatrzymać samochód, miała obie ręce na kierownicy i patrzyła prosto przed siebie.

I dodał: – Widziałem ludzi biegnących za nią i krzyczących „zatrzymaj się, zatrzymaj się”.

Antonio Nassar, inny świadek, relacjonował, że kobieta uderzyła w pierwszych ludzi, a potem nacisnęła pedał gazu i potrąciła kolejnych pieszych. – Przednia szyba jest potłuczona. Jechała chodnikiem aż do znaku „Paris” i potrącała ludzi – relacjonował.

Ulice w rejonie hotelu Paris Las Vegas, gdzie doszło do wypadku, zostały na kilka godzin zamknięte.

Do wypadku doszło niedaleko miejsca, gdzie w niedzielę odbywał się finał Miss Universe.

Źródło: PAP, CNN, Reuters, tvn24
0 0 votes
Article Rating