W amerykańskich stanach Montana i Wyoming spadł śnieg. Niektórzy mieszkańcy są zaskoczeni, gdyż nigdy nie widzieli białego puchu w środku lata.USA - W Montanie i Wyoming spadł śnieg w środku lata

 

Jak informuje portal weather.com, w amerykańskich stanach Montana i Wyoming nastała zima. W wysokich partiach Gór Skalistych temperatura spadła prawie do zera, a w wielu miejscach pojawiły się opady śniegu. Kamery ośrodków narciarskich ukazują ośnieżone stoki narciarskie.

USA - W Montanie i Wyoming spadł śnieg w środku lata -3

Napływ zimy w połowie lata

– Pojawił się wyjątkowy układ niskiego ciśnienia w pobliżu granicy Montana-Saskatchewan. Przyniósł zjawiska charakterystyczne dla zimowego sezonu, a nie dla połowy lipca – mówił meteorolog z portalu weather.com Nick Wiltgen.

 

Zaskoczeni mieszkańcy

W wyższych partiach Gór Skalistych spadło kilka centymetrów świeżego puchu. Dla niektórych mieszkańców opady śniegu okazały się wielkim zaskoczeniem.

– Mieszkam w południowej Montanie od czterech lat i nigdy w lipcu nie wiedziałem śniegu – mówił lokalnym mediom Tom Conway, pracownik pola golfowego w Big Sky Resort.

Opady śniegu odnotowano również w ośrodku narciarskim w Jackson Hole w stanie Wyoming. W poniedziałek 26 lipca spadły tam ponad 3 cm śniegu, a termometry pokazały wartości lekko powyżej zera.

 USA - W Montanie i Wyoming spadł śnieg w środku lata -2
0 0 votes
Article Rating