W amerykańskim stanie Oklahoma urodził się szczeniak z sześcioma łapami – poinformował tamtejszy szpital weterynaryjny. To prawdopodobnie pierwszy pies z takimi wadami wrodzonymi, który przyszedł na świat żywy.

O narodzinach suczki, nazwanej Skipper, szpital weterynaryjny Neel Veterinary Hospital z Oklahoma City poinformował w niedzielę 21 lutego na swojej stronie na Facebooku. Zamieścił także zdjęcie pieska.

„Ten cud ma na imię Skipper. Przeżyła już dłużej niż przypuszczamy, że jakikolwiek inny pies (ma zaledwie cztery dni – opublikowane badania nie wskazują, że jakikolwiek urodził się żywy) z jej połączeniem wad wrodzonych” – poinformował szpital.

Szczeniak jest w dobrej formie

Skipper ma jedną głowę i klatkę piersiową, ale dwie drogi moczowe, dwa układy rozrodcze, dwa ogony i sześć łap. Ma także oznaki rozszczepu kręgosłupa. Szpital podał, że organy szczeniaka są w świetnej formie, Skipper normalnie je, załatwia się i jest „bardzo silna”. Zdaniem weterynarzy w tym miocie miało urodzić się jeszcze jedno szczenię, ale nie doszło do ich rozdzielenia w macicy.

„Wszystkie jej łapy poruszają się i reagują na bodźce jak u normalnego szczeniaka. Jest możliwe, że kiedy podrośnie, będzie potrzebować fizjoterapii i pomocy w poruszaniu się” – poinformował szpital. Dodał, że będzie monitorował rozwój suczki i pomoże jej spędzić resztę życia „bez bólu i wygodnie”. „Teraz dobrze sobie radzi w domu” – ocenił.

 

Film: Facebook.com

 

 

Źródło: okcfox.com, PAP
0 0 votes
Article Rating