Pierwszy tydzień 2012 roku przyniósł w Stanach Zjednoczonych bardzo wysokie, jak na styczeń, temperatury. Pobitych zostało ponad tysiąc rekordów!

Jak podaje portal AccuWeather.com, najwyższe w historii stycznia temperatury zanotowano w 1166 miejscach. Tylko w czwartek, 5 stycznia pogoda pobiła rekordy w 336 miejscowościach, głównie w centralnych i północnych stanach.Rekord pobity o ponad 15 stopni!

W miejscowości Philip (stan Dakota Południowa) rekordowa temperatura stycznia to teraz 23,3 st. C. Jest wyższa od poprzedniej, najwyższej wartości w tym miesiącu, o ponad 15 stopni! W styczniu 2002 roku w Philip zanotowano 7,7 st. C.

Synoptycy podają, że strumień ciepłego powietrza napłynął do północnych stanów USA z Kanady. W całym kraju notuje się także wyjątkowo małą pokrywę śnieżną. Tylko na 16 proc. powierzchni kraju leży biały puch.

Opady śniegu występują, ale dodatnie temperatury nie pozwalają mu się utrzymać.

Oto inne, ciekawe rekordy:

– nowy rekord najwyższej temperatury stycznia w miejscowości Aberdeen w stanie Dakota Południowa wynosi 17,2 st. C. Poprzedni wynosił 15,5 st. C.;

– w San Diego w Kalifornii nowy rekord temperatury stycznia wynosi teraz 28,3 st. C. Poprzedni, zanotowany w 1969 r. wynosił 26,6 st. C.;

– 18,9 st. C to teraz rekordowo wysoka temperatura w St. Louis w stanie Missouri. Poprzedni rekord padł w 1955 roku, kiedy na termometrach w tym mieście było 18,3 st. C.

Źródło: accuweather.com, tvnmeteo.pl
0 0 votes
Article Rating