Temperatura w USA jest obecnie wyjątkowo wysoka. W stanie New Jersey termometry wskazywały ostatnio 43 st. C. Przez panujący na lądzie skwar, także otaczająca go woda stała się rekordowo ciepła. Atlantyk osiągnął niezwykle wysoką temperaturę.

Upały

Upały w Stanach Zjednoczonych występują nie tylko w Arizonie. 43 stopnie ciepła notuje się również w New Jersey w północno-wschodniej części kraju. Takie rekordowe wartości występowały m.in. latem 1936 roku. 10 sierpnia 2016 roku, po 80 latach, w tych rejonach ponownie odnotowano ponad 43 st. C. Wskazały to termometry w miejscowości Old Bridge. Według amerykańskich synoptyków upał w New Jersey utrzyma się przynajmniej do końca tygodnia. Temperatura będzie przekraczać 32 st. C.

Gorący Atlantyk

Trwająca od lipca fala upałów podwyższyła ciepłotę wód. Dzięki temu w środę 10 sierpnia Ocean Atlantycki na wybrzeżu New Jersey na wysokości Atlantic City osiągnął temperaturę 28,5 st. C. Okazuje się, że jest to najwyższa wartość, jaką kiedykolwiek zanotowano.

Przez ostatnie 121 lat, odkąd zaczęto prowadzić pomiary meteorologiczne w New Jersey, w stanie tym dochodziło do wielu skrajnych warunków pogodowych. Rejon ten nawiedzały ogromne wichury oraz gigantyczne burze śnieżne.

0 0 vote
Article Rating