Co najmniej jedna osoba zginęła, jedna została ranna w wyniku przejścia tornada nad stanem Wirginia. W porównywalnym czasie pojawiło się nawet 12 takich zjawisk. Żywioły są powiązane z pozostałościami po huraganie Florence.

W poniedziałkowe popołudnie czasu lokalnego (17.09.2018) nad amerykańskim stanem Wirginia przeszły tornada. Doniesienia mediów nie są jednoznaczne co do ich dokładnej liczby – mówi się o 10-12 żywiołach.

Meteorologowie tłumaczą, że zjawiska są powiązane z pozostałościami po huraganie Florence.

Co najmniej jedna ofiara śmiertelna

Nie żyje co najmniej jedna osoba. Jak przekazał rzecznik prasowy straży pożarnej miasta Chesterfield, znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie Richmond, ofiarą śmiertelną jest pracownik firmy Old Dominion Flooring. Zginął na skutek zawalenia się budynku. Jedna osoba została przewieziona do szpitala z lekkimi obrażeniami.

Inne tornado przeszło nad miastem Midlothian. Jeden z mieszkańców utrwalił je na nagraniu. – Stary! Tornado rozrywa ten budynek – słychać na filmie.

Narodowe Służby Pogodowe (NWS) poinformowały, że tornada zniszczyły wiele budynków, przewalały samochody i łamały drzewa. Kilka tysięcy odbiorców nie miało prądu w obszarze metropolitarnym Richmond. Niektóre szkoły zostały zamknięte na czas obowiązywania ostrzeżeń przed tornadami.

Liczba tornad może być zawyżona

Instytucja zajmująca się prognozowaniem gwałtownych zjawisk, Storm Prediction Center, zaznaczyła, że podawana liczba tornad może być zawyżona. Nie wyklucza się, że niektóre doniesienia mogą dotyczyć tego samego zjawiska.

Florence, która w krytycznym momencie osiągnęła kategorię czwartą w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona, według informacji CNN z rana naszego czasu, pozbawiła życia co najmniej 32 osoby. Najbardziej ucierpiały stany Karolina Północna i Karolina Południowa.

LosyZiemi – Wkrótce czekają nas dwa oddziaływania magnetyczne ze szczytami 17 i 20 września

 

 

Źródło: accuweather.com, APTN, cbsnews.com, usatoday.com, tvnmeteo

 

 

 

0 0 votes
Article Rating