W szkole średniej w stanie Waszyngton na zachodnim wybrzeżu USA doszło w piątek przed południem czasu miejscowego do strzelaniny. Jeden z uczniów wyciągnął broń i zaczął celować do osób siedzących w szkolnej stołówce. Ranił sześć osób, a potem się zabił – podają lokalne media w Seattle. W wyniku odniesionych obrażeń zmarła jedna osoba.

USA - W szkole średniej w Seattle jeden z uczniów zaczął strzelać na stołówce, ranił 6 osób i zabił się 2

W liceum Marysville-Pilchuck w Seattle, największym mieście stanu Waszyngton, jeden z uczniów otworzył ogień w stołówce.

Matka innego ucznia, który słyszał strzały zza drzwi pomieszczenia, powiedziała w stacji CNN, że rozmawiała ze swoim synem i ten mówił o „rannych” kolegach i koleżankach oraz wielu innych uczniach „ukrywających się w swoich klasach”.

USA - W szkole średniej w Seattle jeden z uczniów zaczął strzelać na stołówce, ranił 6 osób i zabił się

Policja stanowa potwierdziła, że dostała przed godz. 11.00 zgłoszenie o strzelaninie w szkole w Seattle.

Miejscowy dziennik „The Seattle Times” napisał, powołując się na swoje źródła w policji i u ratowników medycznych, że rannych zostało sześć osób, z których jedna później zmarła. Napastnik popełnił samobójstwo.

Policjanci ponad godzinę po strzelaninie wciąż przeszukiwali kolejne pomieszczenia szkoły i wyprowadzali w grupach uczniów i nauczycieli, którzy chowali się w klasach nie wiedząc, że są już bezpieczni.

Dziennik pisze o „czterech rannych uczniach przewiezionych do szpitali, w tym jednego z raną głowy”. Dwaj inni mieli zostać opatrzeni na miejscu przez ratowników. Jedna osoba zmarła.

Źródło: CNN, The Seattle Times, tvn24
0 0 votes
Article Rating