Bóbr zaatakował Dana Wherleya i jego córkę płynących kajakiem w stanie Pensylwania. W obronie własnej mężczyzna zabił zwierzę. Okazało się, że było zarażone wścieklizną.

Niedzielna wycieczka kajakiem, którą odbywał Dan Wherley ze swoją córką Laylą i psem, mogła skończyć się tragicznie. Rodzina płynęła rzeką Conewago niedaleko Gettysburga w stanie Pensylwania. Nagle zaatakował ich bóbr.

– W czasie tego ataku musiałem wyciągnąć telefon i zacząć nagrywać, bo przecież nikt by mi nie uwierzył, że bóbr pogryzł mi kajak – podkreślił mężczyzna.

 

Nie taki „miły widok”

– Płynęliśmy sobie powoli i nagle zauważyłem bobra. Pomyślałem: „jaki miły widok”, ale później on zaczął gryźć mój pagaj [red. wiosło] i zaczął atakować kajak – opowiadał Dan. W obronie własnej mężczyzna kilkakrotnie uderzył zwierzę wiosłem.

Bóbr na chwilę odpuścił, odpłynął kilka metrów od rodziny. Dan wykorzystał moment i rzucił się w kierunku córki, jednak to samo uczyniło zwierzę – zbliżyło się do kajaka Layli.

– Bóbr odpłynął od taty i chciał wskoczyć na mój kajak – mówiła dziewczynka. Ojciec polecił córce opuszczenie kajaka i ucieczkę na brzeg rzeki. Wtedy zwierzę rzuciło się w kierunku Dana.

– Uderzyłem go, kopnąłem i próbowałem uciec. Pobiegłem na brzeg z Laylą, jednak bóbr wciąż próbował nas atakować – mówił. Kilkakrotnie uderzył zwierzę kamieniem w głowę. Kiedy to nie pomogło, znalazł wielki kij i – jak relacjonował – po pięciu uderzeniach zwierzę padło martwe.

Pierwszy bóbr z wścieklizną w hrabstwie

Dan skontaktował się z odpowiednimi służbami, które zleciły wykonanie bobrowi badań na wściekliznę. Wynik okazał się pozytywny. Urzędnicy poinformowali, że to pierwszy przypadek wściekłego bobra w hrabstwie Adams, w którym znajduje się Gettysburg.

– Layla ma traumę i pewnie długo nie wejdzie do kajaka – przyznał Dan. – Cieszę się, że bóbr nikogo z nas nie ugryzł – powiedział.

 

 

 

Źródło: CNN, dailymail.co.uk, tvn24
0 0 vote
Article Rating