Ulewne deszcze, które spadły w stanie New Jersey i okolicy Nowego Jorku spowodowały powodzie. Wiele dróg zostało zamkniętych. Ucierpiała również komunikacja kolejowa i lotnicza. Liczne samochody zostały uwięzione pod wodą, a domy podmyte. Ekipy ratownicze, by pomóc poszkodowanym musiały korzystać z łodzi i kajaków.

USA - W stanie New Jersey i Nowym Jorku samochody zostały uwięzione pod wodą

Przez ostatnie dwa dni spadło ponad 150 l/mkw. wody. Wiele dróg zostało całkowicie zalanych. Zamknięte zostały między innymi West Side Highway, FDR Drive, 3 i 17 w stanie New Jersey.

W Westchester zablokowano odcinki Hutchinson River Parkway, Bronx River Parkway. Na tonących ulicach zostały również uwięzione samochody mieszkańców zalanych dzielnic.

W Manville zorganizowano ewakuację. Wiele głównych dróg zostało tam zablokowanych z powodu płynącej przez nie wody. Dla bezpieczeństwa władze miasta zamknęły również szkoły do odwołania.

Strach mieszkańców

Mieszkańcy północnej części stanu New Jersey byli przerażeni.

Jak relacjonował mieszkaniec zalanego obszaru – Robbs Barbota – został uwięziony w aucie, które porwała woda.

– Czarny dym wydobywał się z rury wydechowej. Bałem się. W tamtej chwili pomyślałem, że jestem zbyt młody by umierać – powiedział mieszkaniec stanu, który utknął w samochodzie wraz z rodzicami podczas powrotu do domu 30 kwietnia.

Powódź sparaliżowała również pracę lotniska LaGuardia w Nowym Jorku. Spadło tam ponad 100 l/mkw deszczu.

Ciężko wyjść z pociągu

Tory kolejowe pociągów i metra tonęły w błocie na Warburton Avenue w Yonkers.

W piątek na Hudson w Nowym Jorku wysiadający podróżni musieli przechodzić przez kładkę, by bezpiecznie wyjść na platformę stacji.

USA - Po ulewnych deszczach ulice New Jersey i Nowego Jorku płynęłyPo ulewnych deszczach ulice New Jersey i Nowego Jorku płynęły

Pływające w piwnicach zanieczyszczenia

W Lindenwood Howard Beach, Queens w Nowym Jorku dziesiątki piwnic zostało zalanych z powodu ulewnych deszczy i problemów kanalizacyjnych. Z około 10 bloków i 100 domów wypompowywano wodę.

Mieszkańcy boją się, że szlam i zanieczyszczenia jakie pozostawiła burza i tornada może wciąż zatykać kanalizację.

Wydział Ochrony Środowiska stara się znaleźć źródło problemu. Poszkodowani mieszkańcy uważają, że można było zapobiec zniszczeniom.

W międzyczasie Czerwony Krzyż rozdaje mopy i środki czystości w Lindenwood.

USA - W New Jersey i Nowym Jorku samochody zostały uwięzione pod wodąW New Jersey i Nowym Jorku samochody zostały uwięzione pod wodą

Poziom wód w rzekach się podnosił

Analitycy podejrzewają, że głównym powodem powodzi jest wzrost poziomu rzeki Millstone w Hillsborough i rzeki Raritan w Bound Brook. W obu poziom wody znacznie się podniósł.

0 0 votes
Article Rating