Podczas ostatnich nawałnic, które przetoczyły się nad stanem Illinois, w zaledwie godzinę spadło nawet 70 mm deszczu na metr kwadratowy. Woda zalała przedmieścia Chicago. Wielu mieszkańców musiało zmagać się z żywiołem, który zniszczył ich domy i samochody.

USA - Zalane przedmieścia Chicago 4

Mieszkańcy Chicago nie najlepiej wspominają noc z czwartku na piątek. Przez część stanu Illinois przetoczyły się potężne nawałnice. Meteorolodzy informują, że w zaledwie godzinę lokalnie spadło nawet 70 mm deszczu na metr kwadratowy, dlatego ulicami zaczęły płynąć szerokie strumienie wody. 
USA - Zalane przedmieścia Chicago 1

Najbardziej niebezpiecznie zrobiło się w Burbank, w Bellwood, w Elmhurst, w Forest Park, w Justice oraz w Valparaiso i Hobarat – poinformowali przedstawiciele National Weather Service. USA - Zalane przedmieścia Chicago 2

Powódź wybudziła ich ze snu

Tam powodzie błyskawiczne doprowadziły do podtopienia wielu budynków. Wybudzeni ze snu mieszkańcy nie ukrywali zaniepokojenia i natychmiast przenosili się na wyższe kondygnacje swoich domów i mieszkań.

Żywioł uniemożliwił ruch samochodów, autobusów i niektórych pociągów w Chicago na kilka godzin. Utrudnienia skończyły się około godz. 7 rano w piątek, jednak w woda w wielu miejscach cały czas pozostaje.

 USA - Zalane przedmieścia Chicago 3
0 0 votes
Article Rating