Tej zimy silne mrozy w USA zapewniły niejeden spektakularny widok. Temperatury były tak niskie, że lód zdołał skuć nawet największe rzeki, jeziora i wodospady tak potężne jak Niagara. Mieszkańców miasteczka Wolcott zachwyciły zmrożone kaskady, które nieoczekiwanie przybrały niebieską barwę.

Niewielkie Wolcott w stanie Nowy Jork zmieniło się niemal w kurort turystyczny po tym, jak zaczęły tam zjeżdżać tłumy ludzi chcących zobaczyć zamarznięty wodospad w nietypowym błękitnym kolorze.Jego nietypowy wygląd zaskoczył samych mieszkańców, którzy zrobili mnóstwo zdjęć i pochwalili się nimi w mediach społecznościowych. Fotografie zrobiły furorę i spowodowały najazd ciekawskich.

„To bardzo ładne”

Zjawiskowy widok wciąż nie znudził się też samym mieszkańcom Wolcott, którzy nie przestają komentować całej sytuacji. – Myślę, że to bardzo ładne. Chciałbym wiedzieć, co to jest. Podoba mi się ten niebieski kolor – mówił reporterowi jeden z nich Raymond Shippers. – Cokolwiek tu się dzieje, powinno się tego dziać więcej – dodała jego żona.

– To całkiem przyjemne, ale jednocześnie zastanawiam się, co to i czy to jest w naszej wodzie pitnej – dodał inny mieszkaniec, nawiązując do tego, że wciąż nie wiadomo, skąd wziął się niebieski kolor.

Efekt uboczny walki z glonami?

Zjawiskiem zainteresował się już departament środowiska. Pierwsze badania potwierdziły, że substancja jest niegroźna dla otoczenia. W mieście spekuluje się, że to siarczan miedzi – umiarkowanie toksyczna substancja używana powszechnie do zabijania glonów w stawach hodowlanych.

Źródło: ENEX, tm
0 0 votes
Article Rating