Mimo że mamy już połowę kwietnia, w Stanach Zjednoczonych zima nie oddaje pola wiośnie. Przez niektóre stany przeszły śnieżyce, przysypując rozkwitające drzewa i wielkanocne dekoracje. Kwietniowy śnieg padał m. in. w stanach Michigan, Ohio, Tennessee i Nowy Jork.

USA - Śnieg w Detroit 2

W Detroit spadło blisko 8 cm świeżego puchu. Mieszkańcy, z których wielu zdążyło już udekorować świątecznie swoje domy i ogródki, zaczęli wątpić w ciepłą, wiosenną pogodę podczas Wielkanocy. Śnieżyce i ochłodzenie zaskoczyły też mieszkańców Buffalo w stanie Nowy Jork.
USA - Śnieg w Detroit 3

Wypadki, zagrożenie powodziowe

W należącym do stanu Michigan hrabstwie Wexford opady śniegu nasiliły zagrożenie powodziowe. Prognozowano, że we wtorek tamtejsza wezbrana rzeka Manistee osiągnie rekordowy poziom 5 m. Znajdujące się najbliżej zabudowania i pojazdy otacza już stojąca woda.

Ciężki, mokry śnieg wywołał chaos na drogach Toledo w stanie Ohio. Doszło do kilku wypadków. W mieści Knoxville w stanie Tennessee pogodę zdominowała plucha – opady śniegu, śniegu z deszczem i deszczu. W Alabamie padał sam deszcz, ale był tak obfity, że zalał drogi, z których część trzeba było zamknąć dla ruchu.

 USA - Śnieg w Detroit 1
Źródło: Reuters TV, ENEX, tm
0 0 votes
Article Rating