Napastnik w masce klauna zaatakował w czwartek nożem 19-latka w zachodniej Szwecji – poinformowała policja. Dzień wcześniej dwie przebrane za klaunów osoby groziły zabójstwem kobiecie w centralnej części kraju.

varberg-szwecja-klaun-zaatakowal-w-czwartek-nozem-19-latka

Zaatakowany w czwartek nastolatek z miejscowości Varberg doznał jedynie lekkich obrażeń. Napastnik zranił go w ramię. Do ataku doszło, gdy chłopak wyszedł zapalić papierosa. Policja poszukuje sprawcy i nie chce na razie łączyć incydentu z falą tzw. przerażających klaunów, które straszą mieszkańców w Stanach Zjednoczonych, a ostatnio także m.in. w Wielkiej Brytanii.

– Nie wiemy, jaki był motyw – wyjaśniała szwedzkim mediom rzeczniczka policji. – Nie była to kradzież, nie wiemy, czy wcześniej doszło między nimi do sprzeczki – dodała.

– Trudno powiedzieć, czy ma to coś wspólnego z trendem, który przyszedł ze Stanów Zjednoczonych. Pewne jest to, że na miejscu zdarzenia był człowiek w masce klauna – tłumaczyła.

Dzień przed atakiem w centralnej Szwecji dwie osoby przebrane za klaunów groziły kobiecie zabójstwem.

– Była bardzo przerażona – opowiadał rzecznik policji po tamtych wydarzeniach.

Również w środę grupa osób w przebraniach klaunów otoczyła czwórkę 10-latków, grożąc im piłą łańcuchową, która okazała się później atrapą.

Minister spraw wewnętrznych Szwecji Anders Ygeman zaapelował o spokój.

varberg-szwecja-klaun-zaatakowal-w-czwartek-nozem-19-latka-2

Przyszły zza oceanów

„Przerażające klauny” pojawiły się w Stanach Zjednoczonych w czasie wakacji. Informowano wówczas, że przebrane w ten sposób osoby stoją na poboczach i próbują zwabić dzieci do lasów. Klauny wywoływały lęk wśród kierowców, a doniesień pojawiało się coraz więcej.

„Moda” zawędrowała także za ocean. W Wielkiej Brytanii służby zostały powiadomione o kilku przypadkach „żartownisiów”, którzy usiłowali przestraszyć przechodniów.

Policja w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii obawia się, że przed Halloween liczba incydentów jeszcze wzrośnie. Do sprawy odniósł się nawet Biały Dom, który poinformował, że władze będą traktowały je poważnie.

0 0 votes
Article Rating