Jednosilnikowy samolot spadł na dom w miejscowości Victoria w amerykańskim stanie Minnesota. Na pokładzie maszyny nikt nie przeżył. Nikomu z mieszkańców nic się nie stało.

Samolot leciał w sobotę 7 sierpnia z Aleksandrii na lotnisko Flying Cloud w Eden Prairie. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu i Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) wszczęły dochodzenie w sprawie tragedii. Stacja Fox9 podała, że chodzi o maszynę Mooney M20M.

Na nagraniu opublikowanym w sieci widać, jak jednosilnikowy samolot uderza o ziemię tuż przy domu jednorodzinnym, a następnie wybucha. Płomienie obejmują budynek. Film pokazuje również osoby biegnące z pomocą po katastrofie.

SA, Victoria – Jednosilnikowy samolot spadł na dom, są ofiary

Maszyna rozbiła się przed godziną 18:00. Policja potwierdziła, że na pokładzie maszyny nikt nie przeżył. Nie jest jasne, ile osób było w samolocie. Na ziemi nikomu nic się nie stało.

Zamknięto autostradę w okolicy miejsca tragedii. Władze poprosiły mieszkańców o trzymanie się z dala od miejsca katastrofy lotniczej i szczątków wraku.

Śledczy pracują nad dokładnym ustaleniem, co spowodowało katastrofę. – To tragiczne wydarzenie dla przyjaciół i rodziny oraz wszystkich zaangażowanych – powiedział szeryf Jason Kamerud, cytowany przez Fox9.

Średniej siły szczyty oddziaływań magnetycznych wystąpią między 8-10 sierpnia oraz 15 sierpnia, silny szczyt wystąpi 9 i 11 sierpnia

 

Źródło: Fox9/yahoo.com/minnesota.cbslocal.com/expressnews.com
0 0 votes
Article Rating