Co najmniej 12 osób zastrzelił napastnik w urzędzie miejskim w Virginia Beach w stanie Wirginia, na wschodnim wybrzeżu USA – poinformowała miejscowa policja. Funkcjonariusze zabili sprawcę ataku. W strzelaninie ranne zostały cztery osoby.

Jak powiedział szef policji w Virginia Beach Jim Cervera, w piątek około godziny 16 czasu lokalnego napastnik wszedł do budynku urzędu miejskiego i otworzył ogień do znajdujących się tam ludzi. Gdy na miejsce przybyła policja, zaczął strzelać także do funkcjonariuszy. Trafił jednego z policjantów, ale ten przeżył dzięki kamizelce kuloodpornej.

Napastnik zginął podczas wymiany ognia z policją.

Lokalna stacja WAVY podała, że sprawca masakry to długoletni pracownik miejski, który – zdaniem stacji – w czwartek dostał wypowiedzenie. Jim Cervera poinformował natomiast, że mężczyzna nadal był zatrudniony w urzędzie miejskim, choć dodał, że był on „niezadowolony”. Policjant nie chciał jednak powiedzieć, co był przyczyną ataku.

 

„To tragiczny dzień dla Virginia Beach”

– To straszne zdarzenie. Brakuje mi słów, by opisać to, co się stało – stwierdził szef policji w Virginia Beach. – W tej chwili rzeczywiście mamy więcej pytań niż odpowiedzi – przyznał Cervera.

W śledztwie miejscowej policji pomaga FBI.

Jedna z pracownic miejskich, która w czasie strzelaniny była w budynku urzędu, powiedziała stacji WAVY, że gdy usłyszała krzyki i strzały, to zadzwoniła na policję. – Zabarykadowaliśmy się w biurze. Mieliśmy tylko nadzieję, że zaraz to wszystko się skończy – stwierdziła kobieta.

„Prezydent Donald Trump został poinformowany o strzelaninie w Virginia Beach i cały czas śledzi sytuację w tym mieście” – zakomunikował Biały Dom.

„To tragiczny dzień dla Virginia Beach i całego stanu” – napisał na Twitterze gubernator stanu Wirginia Ralph Northam, reprezentujący Partię Demokratyczną.

 

Pracownicy urzędu w rozmowie z mediami powiedzieli, że nic tego nie zapowiadało. Siedzieli przy biurkach, gdy nagle usłyszeli strzały. Zobaczyli ciężko ranną kobietę na schodach.

 

Warto przypomnieć, pisałem o tym 2 dni temu:

W miarę silne oddziaływania magnetyczne wystąpią
między 31 maja, a 7 czerwca,
silne zawirowania wystąpią 1, 4, 5 i 6 czerwca

Analiza pomiarów:

Zdarzenie wystąpiło w piątek, 31 maja około godziny 20-wszej UTC (około 16-tej czasu lokalnego) – wtedy pojawiła się pierwsza informacja z Policji.

Tak jak już wiele razy Wam mówiłem, oprócz rejestracji magnetometrem siły pola od kilku lat rejestruję częstotliwości składowe ziemskiego pola magnetycznego w osi pionowej z częstotliwością 50 kHz. W czasie rzeczywistym poprzez transformację Fouriera „wyciągam” z pomiarów 250 składowych o największych energiach i zapisuje to w trybie ciągłym.

Ten zakres najmocniej oddziałuje na człowieka (nasze badania)

Zwróćcie uwagę na zakres 3400-3800 Hz, o którym już wiele razy wspominałem.
Po południu, 31 maja pojawiło się bardzo wiele składowych w tym zakresie częstotliwości.

 

Wykresy poniżej to ostatnie 12 godzin, podzielone po 500 Hz na wykres.

Zwróćcie uwagę na ten duży skok na wielu częstotliwościach, który zaczął się przed 20-tą UTC, a zakończył kilka minut po 20-tej UTC – czyli „okolice” godziny 16-tej czasu lokalnego.
Wystąpił tuż przed zdarzeniem w Virginia Beach.

Duży skok pojawił się również na wyższych częstotliwościach.

Poniżej to energia drgań magnetycznych z ostatnich 24 godzin. Wystąpiła spora zmiana.

 

W miarę silne oddziaływania magnetyczne wystąpią między 31 maja, a 7 czerwca, silne zawirowania wystąpią 1, 4, 5 i 6 czerwca

 

 

Źródło: rmf24, Reuters, https://edition.cnn.com/2019/05/31/us/virginia-beach-shooting/index.html, https://www.dailymail.co.uk/news/article-7092593/Shooting-municipal-center-Virginia-beach-leaves-multiple-people-injured.html, tvn24
0 0 votes
Article Rating